Druhý „superden“: Milwaukee a Clippers drží laťku vysoko

Hned na dvou místech se ve čtvrtek hrála druhá hrací kola. Diváci v Praze i v Pardubicích byli natěšení, kdo naváže na povedené výkony z kol prvních a kdo se naopak bude chtít zlepšit. Nikdo z diváků, kdo zavítal na palubovky do Pardubic nebo do Prahy, rozhodně nelitoval.

Jednotlivé divize Jr. NBA spojuje jedno pravidlo – každá divize má jeden tým, který své soupeře v dosavadním průběhu válcuje. Včerejšek toto pravidlo jenom potvrdil. V pražské hale na Folimance kralovali Los Angeles Clippers ze ZŠ Kuncova. Dvakrát během dnešního programu překonali hranici 50 vstřelených bodů a jejich útok se zatím zdá být nenasytný. Poradili si postupně se Sacramentem (27:18), rozstříleli své rivaly z Lakers (76:10) a na konec programu přehráli také Phoenix (54:12).

Reklamou na basketbal by se zatím dalo nazvat vystoupení borců z Los Angeles Lakers (ZŠ Lupáčova). Výsledkově to sice ještě pořád není ono, ale co do nadšení a úsměvů, se jedná určitě o jeden z nejsympatičtějších týmů na turnaji. Své zápasy druhého hracího kola sice všechny prohráli, se Sacramentem dokonce v poměru 90:3, ale rozhodně budou o první body bojovat.

Sacramento Kings zatím pevně drží druhou postupovou příčku, ale hráči ZŠ Sadská nosící trikoty Golden State Warriors se rozhodně v posledním kole pokusí o tabulkový převrat. Příští kolo Divize B se opět uskuteční v Praze na Folimance a rozhodně bude o co hrát.

Divize D však také nezahálela a nabídla spoustu zajímavých momentů. Do role prozatímního krále se pasovali hráči Milwaukee Bucks ze ZŠ Zámecké. Dnes opět zvládli své duely vítězně a rozhodně bude zajímavé sledovat, kam až jsou schopni své výkony vyšponovat.

První zápasy nabídly vyrovnané partie se šťastnými konci pro Detroit Pistons a Cleveland Cavaliers, naopak Indiana odcházela 2x se sklopenými hlavami. Detroit si poradil s Indianou 20:12 a Clevelandští kavalíři jí porazili v poměru 36:14.

Z dnešního pardubického programu lze vypíchnout utkání mezi kralujícími Bucks a zatím spícím obrem z Chicaga. Hráči z Přelouče, oblékající slavný dres Chicago Bulls nezachytili začátek utkání a na konci nevěřícně koukali na ukazatel skóre, kde svítilo 82:10 pro vedoucí tým Divize D.

Průběh těchto divizí je zatím podobný, i v Pardubicích hrané části bude zajímavé sledovat, jak se snaží Cleveland šlapat Milwaukee na paty a jak se vyvíjí situace na spodku tabulky. Těšíme se na další zápasy a týmům přejeme hodně štěstí.