Druhý hrací týden: Každá divize má svého dominantního lídra

V letošním ročníku Jr. NBA League už má za sebou první zápasy pět ze šesti divizí. A všechny mají v čele tabulek zatím neporažené lídry, kteří mají nakročeno k postupu do Play-off. Tam projdou vždy dva nejlepší celky z každé divize plus čtyři nejlepší celky na třetích místech. Kompletní složení postupujících bude známo po posledních zápasech 8. listopadu.

Zatímco první týden se hrálo v Písku a Ostravě, tento týden přišly na řadu Nymburk, Chomutov a Brandýs nad Labem. A i zde se brzy ukázalo, kdo bude favoritem.

Divize D v úterý odstartovala v Nymburce netradičně, jelikož ZŠ Stráž nad Nisou hrající jako Philadelphia 76ers z organizačních důvodů nedorazila a její zápasy tak musely být zkontumovány výsledkem 0:20. Všechny ostatní týmy tak měly na kontě vítězství ještě než vůbec vyběhly do haly místní školy Komenského.

Na palubovce pak dominovala místní nymburská škola hájící barvy Boston Celtics, v jejíž středu byli žáci navštěvující nymburskou basketbalovou akademii, mimo jiné Kryštof Davídek a Daniel Poláček, kteří přispěli k tomu, že zápasy byly většinou rychle rozhodnuté. Celtics vyhráli 74:6 nad Lomnicí nad Popelkou (NY Knicks), 54:30 nad Brooklyn Nets/ZŠ Štefánikova z Hradce Králové a 66:24 nad Toronto Raptors/ZŠ Studánka, Pardubice. K tomu kontumační výhra a Nymburk vede skupinu před Nets, kteří mají tři výhry. Divize pokračuje a zároveň bude zakončena 23. října v Pardubicích. Domácí tým v barvách mistra NBA bude muset maximálně využít domácí prostředí, aby dokázal přetlačit Nets a probojovat se na jejich úkor do Play-off.

Ve středu odstartovala severní divize A v chomutovské sportovní hale. Celé kolo vyhráli s přehledem Houston Rockets čili děti z děčínské ZŠ Dr. M. Tyrše, vedené bývalým reprezentantem Jakubem Houškou. Domácí Chomutov (Memphis Grizzlies porazili 52:16 a následně přehráli 52:6 Dallas Mavericks/ZŠ Švabinského, Sokolov. S New Orleans Pelicans v podobě ZŠ Královské Poříčí si poradili 56:20 a v utkání o první místo ve skupině udolali San Antonio Spurs/ZŠ Mírová, Ústí nad Labem 26:20. Výrazně k tomu přispěl Matěj Houška, který byl třikrát zvolen nejlepším hráčem utkání. Dokonce čtyřikrát byl oceněn Matěj Šnobl, ale Pelicans to stačilo na jediné vítězství.

Zatím poslední boje proběhli ve čtvrtek v Brandýse nad Labem, kde místní ZŠ Na Výsluní obhajuje stříbrnou pozici z minulého ročníku. A to velmi dobře, když v barvách Oklahoma City Thunder potvrdila v divizi B roli favorita a vyhrála všech pět svých zápasů.

Oklahoma zdolala hned dvakrát Minnesota Timberwolves/ZŠ Komenského náměstí z Děčína 68:8 a 77:17, Portland Trail Blazers/ZŠ Nový PORG, Praha 39:26, Denver Nuggets/ZŠ Černošice 64:8, Utah Jazz/ZŠ Kamenická, Děčín 88:12 (zatím nejvíce nastřílených bodů v jednom utkání od jednoho týmu). Fanoušci zařídili po celou dobu turnaje skvělou atmosféru.

Na první zápasy se zatím čeká jen v jihovýchodní divizi E, kde se začne až 25. října. Ještě předtím nás čekají hned 4 další hrací kola. Suverénně nejnabitějším dnem bude hned následující středa.

STŘEDA 23.10.

Divize B – Děčín – 8 zápasů

Divize C -Švihov – 6 zápasů

Divize D – Pardubice – 6 zápasů

ČTVRTEK 24.10.

Divize A – Ústí nad Labem – 10 zápasů

PÁTEK 25.10.

Divize E – Brno – 10 zápasů