Do letošního ročníku se přihlásilo 86 škol – kvalifikace může vypuknout!

Věhlas Jr.NBA League i nadále roste. Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních 86 škol ze všech koutů České republiky. Čtěte dál a dozvíte se vše podstatné, co potřebujete o soutěži vědět.

Kvalifikace Jr. NBA League je hrána pod hlavičkou Školní basketbalové ligy. Přihlášené školy byly rozděleny do 14 skupin po 6 případně 7 účastnících. V jednotlivých skupinách bude hrát každý s každým pouze jednou. Oproti loňskému ročníku čeká všechny účastníky velmi podobný počet utkání a minimálně dva herní dny. Jedním nepovedeným dnem tak naděje na úspěch v soutěži nekončí.

Vítězové jednotlivých skupin se stanou lokálními vítězi Školní basketbalové ligy (ŠBL) pro ročník 2019 a zároveň postoupí do hlavní části Jr. NBA League hrané na podzim 2019. Kromě vítězů postoupí do Jr. NBA League i všechny druhé týmy z jednotlivých skupin ŠBL a navíc i třetí školy ze dvou skupin, kde je sedm účastníků.

Rozdělení do skupin je k nahlédnutí níže, hrací dny budou postupně zveřejňovány na webu www.skolnibasketbalovaliga.cz. Na stejném webu naleznete i aktuální výsledky a fotky z hracích kol. Už se nemůžeme dočkat, až to začne!!!