Divize F odstartovala 3. ročník Jr. NBA League!

Základní část Jr. NBA League odstartovalo 5 týmů ze slezských škol. Na palubovce dobře připravené haly v Opavě se odehrálo celkem 12 zápasů, které prověřily fyzické schopnosti každého hráče. A jak týmy vstoupily do úvodu ligy?

Hrály se vždy 2 zápasy současně a o atraktivní podívanou rozhodně nebyla nouze. Na hrací plochu vstoupily týmy San Antonio Spurs (ZŠ Otická, Opava) a Dallas Mavericks (ZŠ Gen. Píky, Ostrava), které se s vervou a jistou opatrností vrhly do prvního zápasu. Úvodní souboj byl spíše vyrovnaný a výsledné skóre bylo 20:14. Na druhé straně hracího pole mezitím bojovaly týmy Houston Rockets (ZŠ Englišova, Opava) a Memphis Grizzlies (ZŠ B. Němcové, Opava). Oba týmy byly domácí a už od první chvíle diváci sledovali rychlou hru. Grizzlies své soupeře už od začátku nešetřili a svou převahu si udrželi až do konce s výsledkem 40:18.

Důležitým zápasem pro tým New Orleans Pelicans (ZŠ PORG, Ostrava) se stal duel s Houston Rockets (ZŠ Englišova, Opava), kdy New Orleans Pelicans urvali svou jedinou výhru dnešního dne se skóre 50:27. Gratulujeme ZŠ PORG k výhře a ZŠ Englišova přejeme hodně úspěchů v druhé části, která se uskuteční 31. října v Ostravě.

Velice zajímavý zápas se také odehrál mezi Memphis Grizzlies (ZŠ B. Němcové, Opava) a Dallas Mavericks (ZŠ Gen. Píky, Ostrava). Již od začátku se jednalo o velice vyrovnaný boj. Týmy se celou hrací dobu přetahovaly o 2 bodový náskok, ovšem ani v poslední minutě zápasu se žádnému z týmů nepodařilo bodový odstup udržet a v základní hrací době se tak nerozhodlo o vítězi. Nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém se skóre zastavilo na 28:34 ve prospěch Mavericks. Dallas si tak vybojoval průběžné 3. místo s 8 bodovým ziskem.

Největším favoritem je prozatím San Antonio Spurs (ZŠ Otická, Opava), který celkem suverénně vyhrál všechny zápasy a získal 10 bodů. Aktuální tabulku naleznete zde.

O postupu z Divize F ale ještě není rozhodnuto. Které týmy nakonec postoupí do finále konference? To se dozvíme na konci října v Ostravě. A jak jsou na tom týmy z ostatních divizí? Sledujte naše webové stránky nebo Facebook a buďte v obraze o dění v dalších částech České republiky!