Divize C rozehrána, první kola jsou minulostí

Poslední divizí, která čekala na vstup do ostrých zápasů, byla Divize C. Její první hrací den nabídl od začátku napínavé zápasy, výborný basket a velkou snahu všech hráčů i trenérů. Ve velmi dobrém světle se představili Memphis Grizllies ze ZŠ J. K. Tyla z Písku a San Antonio Spurs z protentokrát domácí 25. ZŠ Plzeň.

Jihozápadní Divize odstartovala zápasem mezi New Orleans Pelicans ze ZŠ Kralovice a mezi domácími hráči, kteří hájí barvy San Antonio Spurs. Vyrovnaná první čtvrtina slibovala napínavý průběh. Od poloviny zápasu začalo domácí San Antonio z 25. ZŠ Plzeň svému soupeři odskakovat a na konci svítilo na tabuli skóre 39:18 v jejich prospěch.

Do svých prvních zápasů pak vstoupily i týmy Houston Rockets (ZŠ Plánická) a Memphis Grizllies (ZŠ J. K. Tyla). Medvědi z Memphisu se do svého soka od začátku zakousli a postupně navyšovali skóre. Hráči Houstonu vzdorovali srdnatě, ale hráčům s medvědem na hrudi podlehli poměrem 12:58.

Memphis se nenechal uspokojit

Hráči Memphisu ze ZŠ J. K. Tyla nastoupili hned k dalšímu zápasu proti debutujícím bojovníkům z Dallas Mavericks (ZŠ Švihov). Jestli se hráči Dallasu spoléhali na možnou únavu Memphisu, museli hned od začátku zvažovat záložní plán. ZŠ J. K. Tyla působila, jako kdyby mezi zápasy žádná přestávka nebyla a v pohledném, leč jasném utkání, zvítězila výsledkem 68:20.

Dallas Mavericks (ZŠ Švihov), kteří v prvním zápase dlouho vzdorovali rozjetému Memphisu, se v druhém kole postavili New Orleans Pelicans ze ZŠ Kralovice. Bohužel pro ně nenavázali na nadějný výkon z prvního zápasu, celý zápas se marně snažili najít ztracenou střeleckou mušku a podlehli poměrně jednoznačně 36:2.

Týmy z Jihozápadu se bez výjimky snažily prezentovat útočným basketem. Trenéři burcovali své svěřence k neustálé snaze za jakéhokoliv stavu. Kromě zatím suverénního Memphisu se v dobrém světle prezentovalo i San Antonio Spurs (25. ZŠ Plzeň). Ve svém posledním zápase se jeho hráči potkali s raketami z Houstonu (ZŠ Plánická). Ofenzivní utkání uzavřelo 1. hrací kolo Divize C výsledkem 48:20 pro domácí Spurs.

Další kolo této divize je na programu ve středu 2.11., tentokrát v Písku. Nejbližším hracím dnem je závěrečné 3. hrací kolo v Divizi F.