Divize A: Denver válel, zato Oklahoma vyhlíží domácí reparát

Středeční dopoledne patřilo divizi A, v Litoměřicích panovala nádherná atmosféra a rozhodně se bylo na co koukat. Bodových hodů jsme se mohli dočkat téměř ve všech zápasech. Řádili především Denver Nuggets (ZŠ Roudnice), ale i Portland Trial Blazers (ZŠ Litoměřice)


První zápas mezi Denver Nuggets a Portland Trial Blazers začal za podpory fantastických diváků z Litoměřické základní školy, ti se ale mohli radovat až ke konci první čtvrtiny, kdy poprvé skórovali. V ten moment, bohužel pro diváky, na tabuli svítilo skóre 12:2 pro Denver Nuggets. To ale diváky neodradilo od bubnování a burcování svého týmu, doufejme, že to v okolních třídách nevzbudilo velký rozruch a vyučování proběhlo bez vyrušování. Konečný výsledek byl 54:16 ve prospěch Denveru.

V následujícím zápase se proti sobě postavila Děčínská ZŠ Komenského alias Minnesota Timberwolves a ZŠ Varnsdorf reprezentující Oklahomu City Thunder. V tomto zápase slavila vítězství Minnesota. Minnesotští vlci byla prakticky jediným týmem, který v průběhu turnaje, alespoň na chvíli držel krok s favority z Denveru, po první čtvrtině to bylo 8:6 pro Denver, bohužel konečný výsledek 52:10 se zdá býti poněkud krutý. Denver v turnaji vyhrál i své třetí utkání s Oklahomou a to také vcelku jednoznačně 60:6.

Aby se nepsalo pouze o Denveru, je třeba zmínit skvělý výkon Portlandu proti Utahu Jazz (ZŠ Jablonec nad Nisou), na který se přišli podívat opět fanoušci z místní školy, tentokrát jako doprovod přišly učitelky hudební výchovy a zkonstatovali, že pro Utah Jazz to jazz rozhodně nebyl, ale spíše označovaly vystoupení Portlandu jako „Ódu na radost“ od Ludwiga von Beethovena. Výsledek 54:12 pak již netřeba dále komentovat.

Aby se neřeklo, tak Utah si svůj pověstný Jazzíček nakonec zahráli a to proti Oklahomě. Pro Oklahomu to znamená odjezd z prvního kola bez bodu a do dalšího kola musí pořádně potrénovat, aby si nějaké ty bodíky taky uloupili. Nejvyrovnanější utkání si pro nás nachystali v závěru středečního turnaje Utah a Minnesota, ve kterém slavili vítězství vlci z Minnesoty v poměru 18:10.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na druhé kolo, které se uskuteční pro změnu ve Varnsdorfu a to v pondělí 7. listopadu. Vybojuje zde domácí Oklahoma své první vítězství?

Odkazy: Výsledky, Tabulka