Den 2 : Nové Strašecí a Brno

Turnaje základní části dnes pokračovaly na dvou poměrně vzdálených místech – v Brně a Novém Strašecí ve Středočeském kraji. K vidění bylo spousta basketbalových parád, emocí a vypjatých chvil, přesně tak, jak to má být. 

Divize E, 1. kolo, hráno v Brně

Na Moravě se dnes bojovalo o bodový zisk u již tradičního pořadatele v Brně (hala ZŠ Čejkovická), které pro letošní rok hostí veškerá utkání Divize E. Do prvního duelu nastoupily Phoenix Suns (ZŠ Nám. 28. Října, Tišnov) a Golden State Warriors (ZŠ TGM, Blansko) a nutno podotknout, že zápas to byl opravdu zajímavý. Již od začátku se bojovalo o každý míč a ani jeden ze soupeřů nevynechal jediný souboj. Tým Golden State jako by kopíroval skutečný tým ze zámořské NBA a svého soupeře porazil 22:11. Souboj týmů z Los Angeles zastoupený známými Lakers a Clippers v podobě ZŠ Uherský Brod a ZŠ Heyrovského z Olomouce měl od začátku jasného favorita. I přes veškerou snahu se týmu Lakers nepodařilo prorazit obranu a schytali tak doslova debakl 14:62. Za Clippers exceloval Metoděj Pazdera s číslem 15, který díky své bezkonkurenční výšce překonal bez problémů obranu a zasloužil se o vysoký bodový zisk. LA Clippers si vedli velice dobře a ve všech zápasech své soupeře doslova rozdrtili. Stávají se tak jasným favoritem pro postup. Pokračování nás čeká 1. listopadu!

Výsledky zde.

Divize B, 1. kolo, hráno v Novém Strašecí

Poprvé v historii turnajů základní části jsme dnes odehráli turnaj v lokalitě, která není zastoupena mezi účastnickými týmy. ZŠ z Nového Strašecí letos neprošla přes těžkou kvalifikaci, ale i tak se místní pořadatelé a nadšenci rozhodli pomoci s organizací jednoho turnaje, za což jim patří obrovský dík. Na těchto malých příkladech je krásně vidět, že účastníci Jr. NBA League mají basket opravdu pod kůží 🙂

Na programu bylo celkem 6 zápasů a dobře si vedl tradiční účastník Nový PORG v dresech Atlanty Hawks a zejména pak ZŠ z Čelákovic (kouzelníci z Orlanda) a ZŠ z Brandýsa (Washington Wizards), které vystrčily růžky a zatím si drží 100% bilanci. Určitě není radno odepisovat ani zbylé dva týmy, čeká nás boj do posledních zápasů, což kvitujeme.

Další korálek navlékne na svůj náramek Divize B příští týden v úterý, kdy pokračujeme ve Sportovním centru v Brandýse nad Labem.

Fotogalerie zde.