Celá ČR pod košem!

Středa 31. října se proměnila v basketbalovou smršť, když se turnaje základní části hrály na 3 místech zároveň – v Pardubicích, Chomutově a Ostravě. Po turnaji ve Slezské metropoli dokonce známe první dva postupující. Co všechno se dnes událo?

Program to byl opravdu nabitý, pojďme tedy pěkně po pořádku.

Ostrava, 2. kolo Divize F: Spurs a Dallas se mohou těšit na Play-off

Francisco Elson měl na draftu šťastnou ruku, když svůj bývalý tým vylosoval nejsilnějšímu týmu ze slezské Divize F. ZŠ Otická v barvách Spurs potvrdila svou dominanci a ovládla všechny zápasy v základní části se skóre 237:120. Může tak v klidu vyhlížet své soupeře pro Konferenční finále, které se uskuteční 21. listopadu v Pardubicích. Ve stejné situaci je i Dallas Mavericks alias ZŠ Gen. Píky z Ostravy, naopak na čekané zatím zůstává Memphis Grizzlies (ZŠ. B. Němcové, Opava). Další dokončenou divizí bude v příštím týdnu Divize B – kdopak asi postoupí z ní?

Chomutov, 2. Divize A: situace na severu se vyjasňuje

Po dnešním hracím kole v Chomutově se v Divizi A pomalu rýsuje postupová dvojička. V boji dvou neporažených zvítězili po dobrém výkonu Chicago Bulls nad Detroit Pistons. Neporažení Býci jsou tak na nejlepší cestě do Konferenčního finále. Na postupové místo pak aspiruje i Detroit, který potvrdil svou pozici v dramatickém zápase proti dotírající Indianě Pacers.

Indiana se vrátila do boje o třetí místo a tím pádem i o postup, když z kraje dne dokázala porazit jak Cleveland, tak Milwaukee…

Konference vyvrcholí v pondělí 12. listopadu v Ústí nad Labem. Budete u toho?

Pardubice, 2. kolo Divize D: skvělá podívaná zas a znovu

V Pardubicích se ve druhém kole doslova válčilo. Utah Jazz (ZŠ Dubina, Pardubice) a Minnesota Timberwolves (ZŠ Na Pražské, Pelhřimov) od posledního hracího kola vyladily týmovou souhru a to se projevilo právě v jejich zápase. Od začátku se hrálo na plné obrátky. Minnesota se snažila utáhnout smyčku týmu Utah Jazz, ale ten se nenechal dát lacino a vyrovnával skóre po celou dobu zápasu. Do posledních vteřin nebyl jasný výsledek, až pár sekund před koncem Minnesota potvrdila výhru s výsledkem 22:19.

V souboji OKC (ZŠ Komenského, Žďár nad Sázavou) proti Portland Trail Blazers (ZŠ Ústí nad Orlicí) byl favorit jednoznačný. Oklahoma se nezastavitelně rozjela a předváděla koncert, který trval až do konce zápasu. Trail Blazers nestačili pokrývat soupeřovy hráče a zápas ukončili debaklem 4:54.

Portland ale umí zabrat! Dnešní zdánlivě negativní bilanci dokázal svižně vyrovnat v dalším zápasu proti Denver Nuggets (ZŠ Zdechovice). Dominik Suchomel a Martin Stýskala výborně útočili a i díky jejich zásluze Portland zápas se skóre 42:16 vyhrál.

Celá pardubická hala čekala na poslední zápas. Zmiňovaní favorité Minnesota Timberwolves (ZŠ Na Pražské, Pelhřimov) a Oklahoma City Thunder (ZŠ Komenského, Žďár nad Sázavou) bojovali o poslední body hracího dne. Výborné přihrávky, střely z dálky a tvrdá obrana. Za Minnesotu musíme zmínit hráče Štěpána Kučeru (č. 11), který se svými rychlými sprinty dokázal dostat skrz obranu OKC a byl velkou oporou týmu. Ve 3. čtvrtině byl však tvrdě faulován a vybalancované skóre se tak převážilo na stranu OKC. Za Oklahomu řádil na hřišti Jan Džurban (č. 5), který si dokázal velice dobře hlídat míč a nastřílel spoustu bodů. OKC nakonec zvítězili 44 : 20 nad Timberwolves.

Fotogalerie ze všech turnajů budeme postupně doplňovat.