Brno: Satoranského Washington vládl

Známá hala Rosnička v Brně sledovala druhý hrací den Jr. NBA League. Karty jsou po prvních deseti zápasech divize E rozdány poměrně jednoznačně. A jak se to přihodilo?


Souboje v Opavě nabídly několik velmi vyrovnaných utkání, kde o vítězi do poslední chvíle nebylo jasno. V Brně byla situace jiná a jen jeden zápas skončil nižším než 10 bodovým rozdílem. Jednalo se o souboj dvou nejúspěšnějších týmů dne – ZŠ Sirotkovi v dresu Washingtonu Wizards a ZŠ z náměstí Svornosti, kteří hrají za jestřáby z Atlanty. Wizards ve velmi pohledném utkání triumfovali 28:24.

Wizards vyhráli i ostatní své duely a se 100% bilancí vedou tabulku Divize E. ZŠ Kamenačky (Orlando Magic) si od nich odnesla doposud největší příděl soutěže 70:6. Kouzelníci z Orlanda poměrně jednoznačně prohráli všechny své souboje, ale jejich trenér se nevzdává a již vyhlíží druhé kolo: „Nemáme kouzelný proutek, abychom jím mávli a vyhráli všechny zápasy, ale bude se s naším týmem pravidelně scházet, trénovat a věřím, že příště soupeře potrápíme více.“ Šanci na reparát budou mít 14. listopadu, kdy se v této divizi hrají další zápasy.

Prozatím to však vypadá, že se o 3. místo, které za jistých okolností může znamenat postup do konferenčního finále, poperou Miami Heat (ZŠ Blansko) a Charlotte Hornets. Hornets, kteří reprezentují ZŠ Mutěnickou, mají po prvním kole lepší výchozí pozici.

Odkazy: Výsledky, Tabulka, Fotogalerie