Brno hostilo pokračování Divize E

Brněnská hala pořádala 2. kolo Jr. NBA pro Jižní Moravu, o zajištění skvělého průběhu se opět zasloužil pan Hlobil a jeho tým. Všichni diváci viděli, že týmy potrénovali obranu a v některých zápasech nebylo jednoduché získat body.

Jeden z takových zápasů se odehrál mezi Phoenix Suns (ZŠ nám. 28. Října, Tišnov) a Golden State Warriors (ZŠ TGM, Blansko). První ranní match, při kterém se soupeřilo o 2 důležité body. Warriors dobře bránili, ovšem na soupeřovu obranu už nevyzráli a nakonec ze zápasu vytěžili pouze 1 bod. Phoenix dnes odehrál celkem 4 zápasy, ze kterých si odnesli 2 výhry. Vypadá to, že vyšší tempo a více zápasů týmu svědčí a dvě prohry z 1. kola se jim podařilo relativně úspěšně dorovnat.

Los Angeles Clippers (ZŠ Heyrovského, Olomouc) dnes znovu válcovali jeden tým za druhým. A za volantem tohoto pomyslného válce jakoby seděl hráč s číslem 15, Metoděj Pazdera. Za toto i minulé hrací kolo získal mnoho bodů a několikrát byl nominován na MVP. Například LA Lakers (ZŠ Uherský Brod) od nich schytal porážku 12:68. Lakers se ale i zadařilo. V duelu Lakers – Suns se Lakers podařilo urvat 2 body se skóre 29:12.

Během hracího dne se nám podařilo zastihnout jednu z hvězd týmu Los Angeles Clippers – Jakuba Galka s číslem 7, zde Vám přinášíme krátký rozhovor:

Jak si se dostal k basketbalu?

V první třídě jsme ve škole dostali na výběr z mnoha kroužků a já jsem si vybral právě basket.

A proč právě basketbal?

Chtěl jsem dělat sport, který mi přišel zajímavý.

Hraješ za Los Angeles Clippers. Znáš tento tým ve skutečné NBA, sleduješ je?

Ano, ano, sleduji je. Od té doby, co hraji v jejich dresu, tak je to můj oblíbený tým.

Jaký byl tvůj nejlepší dnešní zápas?

Dnes se mi nejlépe hrálo v zápase proti Golden State.

 

Divize bude dohrána 15. listopadu a tímto turnajem uzavřeme základní část soutěže. A pak už hurá na Play-off 🙂 Dnešní výsledky najdete zde.