Brány play-off otevřely další čtyři týmy

Stejně jako minulý týden byl čtvrtek ve znamení hracích kol na dvou místech zároveň. Poslední kola základní části dnes sledovaly Klatovy (Divize C) a také Pardubice (Divize D). Celkem čtyři týmy dnes opouštěly haly s pocitem, že jejich cesta turnajem nekončí a mohou se těšit na vyřazovací část.

Milwaukee popostrčilo svůj válec

Východočeská Divize D probíhala ve znamení boje o přímý postup. Zápas mezi Cleveland Cavaliers a Detroit Pistons byl bojem obran. Více úsměvů na tváři hráčů jsme po zápase mohli spatřit na straně borců z Clevelandu (ZŠ Studánka), kteří Detroit (ZŠ Polabiny) porazili 34:24. Detroit bude s napětím vyhlížet závěrečné hrací kolo v Brně, které rozhodne o dalším postupujícím.

Družstvo Milwaukee, složeno z hráčů ZŠ Zámecká, rozhodně nechtělo přijít o serii vítězství. Ve dvou dnešních zápasech si připsalo vítězství a bez ztráty bodu po zásluze ovládlo tuto divizi s celkovým skóre 463:105. Dnes si hráči v zelených dresech poradili postupně s Clevelandem (45:19) a s Chicagem (74:4). Milwaukee mělo ještě jeden důvod k radosti. Jejich hráč Ondřej Vomáčka si dnes odnesl cenu pro nejlepšího hráče Divize D.

San Antonio a Memphis slaví

V Divizi C si druhé postupové místo pohlídalo San Antonio z 25. ZŠ v Plzni, které dnes dokázalo porazit bohatýry z Dallasu (ZŠ Švihov) 32:15 a také dnes domácí Houston Rockets (ZŠ Plánická) 37:10.

Houston vůbec nezažil dobrý den, po zranění svého kapitána Oldřicha Oudy prohrál všechna tři svá dnešní utkání a na 3. místo pustil New Orleans Pelicans ze ZŠ Královická. Ti teď budou na místě naděje bedlivě sledovat výsledky v divizích A a B. Pouze dva celky ze třetích míst totiž postoupí do play-off.

Postup sice Pelikání jistý nemají, ale může je těšit úspěch Terezy Čuříkové, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou celé Jihozápadní divize s označením C.

Další zápasy nás čekají v pondělí 14. listopadu, kdy se dohrává Divize E v Brně.