Boston a Milwaukee prvními finalisty!

Dlouho očekávané Play-off projektu Jr. NBA League dnes začalo v Brně, kde se odehrálo Finále východní konference. V této půlce pavouka se utkaly tři týmy z Brna, tři týmy z Opavy a po jednom z Pardubic a Litomyšli.

Napětí začínajících vyřazovacích bojů odpovídala hned od rána atmosféra v zaplněné hale Rosnička. Systém Play-off je neúprosný, z 8 týmů po dnešních zápasech mohly zůstat pouze dva. Domácí Washington Wizards ze ZŠ Sirotkova se mohli v prvním zápase opřít o velmi početné publikum, které je hnalo za vítězstvím v prvním čtvrtfinále proti Toronto Raptors ze ZŠ Boženy Němcové. Žádný míč nebyl pro nikoho ztracen a po každém koši následovala bouřlivá oslava. Domácí Washington nakonec využil příležitost bojovat o postup do velkého Finále a s Torontem si poradil v poměru 45:20.

Všechny zápasy nabízely vyrovnanou podívanou, vrcholem čtvrtfinálových zápasů bylo však rozhodně utkání mezi Atlantou Hawks/ZŠ nám. Svornosti z Brna a kavalíry z Clevelandu/ZŠ Studánka v Pardubicích. Clevelandu se podařilo dohnat ztrátu z první poloviny zápasu a nedlouho před koncem dokonce vedl. Závěrečné vteřiny však patřily Atlantě, která převážila pomyslné misky vah na svou stranu a do semifinále postoupila díky výsledku 33:30.

Po konci čtvrtfinálových zápasů byly oceněny týmy, které dnes svou pouť turnajem končí. Na jejich výkony dnes dohlížela také Ivana Večeřová, bývalá reprezentantka a dlouholetá hráčka Brna. Pogratulovala jim k předvedené hře a popřála hodně štěstí do další basketbalové kariéry. Všichni hráči se pak mohli zúčastnit její autogramiády přímo v hale.

První semifinále rozhodovalo až prodloužení

Semifinálové dvojice tvořily Washington s Bostonem a Milwaukee s Atlantou. Washington se v prvním semifinále mohl opět spolehnout na podporu z publika, v cestě mu stál silný Boston, který všechny dosavadní zápasy zvládl vítězně. Kdo v hale zůstal, rozhodně neprohloupil. Skóre se po celou dobu zápasu přelévalo ze strany na stranu a žádný z týmu nebyl schopný odskočit na větší bodový rozdíl. Po základní hrací době svítilo na ukazateli remízové skóre 30:30 a zápas šel do prodloužení. V něm Boston nakonec Washington doslova přetlačil a zvítězil 34:32.

Druhé semifinále mělo o poznání jasnější průběh. Hráči Atlanty se zřejmě vydali ze všech sil při nervy drásajícím utkání s Clevelandem a rozjetému Milwaukee nedokázali vzdorovat. Milwaukee prokazovalo konstantní výkonnost a pomalu navyšovalo výsledek. Resumé 64:10 posouvá Milwaukee společně s Bostonem do velkého Finále v Praze příští středu 14. prosince.

Dnešní zápasy ukázaly, že ne nadarmo se říká, že Play-off je jiná soutěž. Všichni hráči bojovali na hranici svých sil a praly se za svůj tým a za svou školu. Nutno podotknout, že všechny zápasy se přes bojovnou atmosféru odehrály v duchu fair-play, za což patří všem týmům velký dík.

Kromě družstev Bostonu a Milwaukee, které mají zhruba týden na přípravu na velké Finále, se dnes s projektem Jr. NBA League rozloučilo šest týmů z Východní konference. Všem týmům děkujeme za příkladnou reprezentaci svých škol a těšíme se na další ročníky. Druhé konferenční finále se odehraje ve čtvrtek 8. prosince v Praze na Folimance. Na fotky z dnešního dne se můžete podívat zde.