Bez prohry zatím Golden State Warriors a Charlotte Hornets

Čtvrtý ročník Jr. NBA League tento týden odstartoval v Písku a v Ostravě. Zatím nejlépe si vedou opavská škola Boženy Němcové hrající jako Charlotte Hornets a písecká škola Josefa Kajetána Tyla oblékající dres Golden State Warriors. Jejich žáci vyhráli všechny tři své zápasy 1. kola.

Prestižní školní soutěž zahájila jihozápadní divize C ve sportovní hale v Písku. Ve středu 9. října se tam odehrálo 7 zápasů mezi Golden State Warriors (ZŠ Písek), Los Angeles Clippers (ZŠ Klenčí pod Čerchovem), Los Angeles Lakers (ZŠ Domažlice), Phoenix Suns (ZŠ Přeštice) a Sacramento Kings (ZŠ Švihov). Domácí prostředí maximálně využili písečtí Golden State Warriors, kteří dominovali. Phoenix přehráli 51:13, Lakers 38:24 a Clippers 58:16. Velkou zásluhu na tom měl Ha Minh Tao, který byl dvakrát zvolen nejlepším hráčem píseckého týmu.

Nejnapínavějším byl bezpochyby zápas mezi Los Angeles Clippers a Los Angeles Lakers, jehož stav byl i po prvním prodloužení nerozhodný. Zápas rozhodla až náhlá smrt úspěšným košem Lakers. Fanoušci zajistili v hale po celou dobu turnaje bouřlivou atmosféru.

Ve čtvrtek 10. října pak začala i slezská divize F a to v Ostravské hale Tatran. I zde se vykrystalizoval velký favorit na vítězství ve skupině v podobě opavských Charlotte Hornets. Ostravské Miami Heat porazili 33:25, další ostravský výběr Atlanta Hawks dokonce 62:10 a Washington Wizards z Mohelnice 40:31.

Došlo i na ostravské derby, které vyhrála ZŠ PORG hrající jako Miami nad ZŠ Matiční.  K výhře Heat 44:20 přispěla osmi body v řadě šikovná Bára Chrapková. Atlanta z Matiční pak podlehla i Orlandu z Frýdku-Místku po vyrovnané bitvě 22:26.

Na závěr celého turnaje mohli diváci vidět zajímavou hru mezi Miami Heat a Orlando Magic. Týmy hrály tak vyrovnaně, že si nevystačili se základním hracím časem ani s prodloužením a nastala náhlá smrt, kterou rozhodl Pepa Mrva ze ZŠ PORG (Miami) a zajistil tak výhru svého týmu.

Příští týden budou boje pokračovat v dalších divizích. Severovýchodní divize D začíná v úterý 15. října v Nymburce, ve středu 16. října se hraje severní divize v Chomutově a ve čtvrtek bude odehráno hned 12 utkání v divizi B.