Basketbalová paráda zn. Švihov!

Švihov je nenápadné městečko s 1 700 obyvateli. V porovnání s pořadatelskými městy jako je Brno, Pardubice nebo Písek se zdá být menší. Ovšem ze sportovního hlediska se jedná o top pořadatele. I díky minibasketbalu zde byla postavena zcela nová hala za podpory města, která hostila úplně první sportovní turnaj, a to 2. kolo Jr. NBA League!

Domácí tým trenéra Jindřicha Svojanovského, New York Knicks (ZŠ a MŠ Švihov) se ukázal v plné parádě. V prvním zápase, proti týmu Philadelphia 76ers (ZŠ Komenského, Domažlice), se jim zadařilo. Přestože občasně selhávala obrana a Phila se dostala k několika šancím, Knicks se po krátkém rozladění opět koncentrovali a zápas přehledně vyhráli 52:14. Stejně tak hráli s Toronto Raptors (25. ZŠ Plzeň), kteří byli domácími poraženi 64:24.

Klatovští Boston Celtics (ZŠ Plánická) si oproti prvnímu hracímu kolu polepšili. Ze dvou zápasů si odvezli 2 výhry. 76ers s nadhledem porazili 42:20, ale s Raptors to měli o mnoho těžší. Do 3. čtvrtiny vstupovali s výsledkem 12:11 a vyrovnaně se bojovalo až do konce. Diváci nadšeně pozorovali souboj dvou týmů na stejné úrovni, pro hráče nebylo snadné dostat se pod soupeřův koš, ale vítěz se nakonec našel. Po neskutečně dramatické koncovce Raptors – Celtics 21:22. Boston tak krásně vyrovnal svou bilanci a po druhém hracím kole má na kontě 2 vítězství a 2 prohry.

Velké drama se mělo odehrát i v posledním zápase. Domácí New York Knicks a písečtí Brooklyn Nets. Dva favorizované týmy Divize C, týmy s výborným trenérským zázemím, ani jeden prohraný zápas. Míč vyletěl do vzduchu a mlýny se naplno rozjely. První dva body si po půl minutě připsal Švihov, Písek během pár vteřin vyrovnal, ale byly to jejich první a zároveň poslední 2 body v první čtvrtině. Švihov mezitím nahrál bodů 16. Mlýn Brooklyn Nets se téměř zadřel. Očekávaný vyrovnaný zápas se nekonal. Knicks Jasně dominovali až do konce a připsali si v pořadí 6. výhru v řadě a skóre 56:12!

Prostředí dnešního turnaje bylo opravdu na úžasné úrovni, stejně tak výkony všech zúčastněných. Výsledky a tabulku po dnešních zápasech si můžete prohlédnout na webu 🙂