Systém Play-off 2019

Základní hrací kola 4. ročníku Jr. NBA skončí 8. listopadu v Brně. Hned pár dní poté se můžeme těšit na konferenční finále plné emocí a touhy probojovat se do vrcholu celé soutěže – Finálového dne pro 4 nejlepší celky. S předstihem proto v tomto článku přinášíme důležité informace ohledně vyřazovacích bojů.

Důležité termíny

Play-off bude odehráno dle osvědčeného scénáře ve 3 hracích dnech. Čekají nás dvě konferenční finále a následně Finále celého projektu, jehož místo a přesný termín je aktuálně předmětem jednání.

Středa 13. 11. 2019Finále východní konference – hala Dukla (Pardubice).
Čtvrtek 14. 11. 2019, Finále západní konference – Sport centrum a ZŠ Na Výsluní (Brandýs nad Labem)
Předběžně: pátek 29. 11. 2019, Finálový den Jr. NBA League pro Českou republiku – místo bude upřesněno.

Postupový klíč

Z každé konference (Západ i Východ) postupuje 8 nejlepších týmů do Play-off, celkem se tedy na vyřazovací část může těšit 16 celků. Postupující „osmičku“ tvoří 2 nejlepší týmy z každé divize a 2 nejlepší týmy ze třetích míst.

O tom, které dva týmy ze třetích míst postoupí rozhodne úspěšnost týmů v základní části. V případě shody (stejné množství vítězství a proher), bude rozhodovat rozdíl ve skóre. Vzhledem k tomu, že do divize D vůbec nezasáhla jedna z kvalifikovaných škol, postoupí z této divize jen dva nejlepší celky. Z divizí E a F postoupí první 3 týmy.

Herní systém a nasazení v Play-off

V rámci konferenčních finále navážeme na loňskou novinku. Každý tým čekají na tomto jednodenním turnaji 2 zápasy. Týmy budou nasazeny dle úspěšnosti v základní části – nejúspěšnější tým základní části v rámci konference vs. 8. nejúspěšnější tým základní části v rámci konference atd. Avšak ve čtvrtfinále konference se nemohou potkat 2 kluby, které nastupovaly v základní části ve stejné divizi. Týmy, které prohrají své čtvrtfinálové zápasy, se pak utkají mezi sebou o konečné umístění. Týmy, které zvítězí, se v semifinálových duelech utkají o postup do velkého finále. Z obou konferenčních finále tedy vzejdou 2 týmy, tj. 4 celkem, které se mohou těšit na Finálový den.

Nasazení zápasů a podrobný rozpis pro obě konferenční finále zveřejníme v sobotu 9. listopadu.

Finálový den

Ve Finále Jr. NBA League 2019 budou odehrána nejprve semifinále mezi 4 nejlepšími účastníky a následně zápas o 3. místo a Velké finále, které by mělo být stejně jako loni vysíláno v přímém přenosu stanicí NOVA SPORT. V semifinále nastoupí lépe umístěný tým z Východní konference proti hůře postavenému týmu ze Západní konference a naopak.