Severní Čechy hrají #jrnba!

První hrací kolo Divize A odstartovalo v Děčíně, baště basketbalu. Fanoušci místních škol vytvořili úžasnou atmosféru doplněnou o vystoupení děčínských cheerleaders.

ZŠ Kpt. Otakara Jaroše z Loun (Detroit Pistons) a domácí ZŠ Kom. náměstí (Milwaukee Bucks) obstaraly první zápas. V prvních minutách se hra velice rychle přelévala ze strany na stranu, nicméně Detroit Pistons, zdá se, velice dobře potrénovali a svého soupeře nešetřili. Ve výsledku to pro Milwaukee znamenalo porážku v poměru 50 : 16.

Dramatické okamžiky byly k vidění ve čtvrtém zápase v souboji Detroit Pistons (Louny) a Indiana Pacers (ZŠ Mírová, Ústí). Neskutečné boje o každý míč se odehrávaly od první vteřiny zápasu. Celé dva poločasy byl zápas vyrovnaný a psychický tlak na hráče i trenéry se zvyšoval. Ani v poslední vteřině se ale nepodařilo získat body navíc. Rozhodlo až prodloužení, kdy ZŠ z Loun ukázala svou houževnatost a vyhrála v nádherném nerváku 38:32.

Také druhý domácí tým Chicago Bulls (ZŠ Miroslava Tyrše, Děčín) se ukázal v dobrém světle. Na konci hracího dne ho čekaly dva zápasy za sebou, což byla velká výzva. V prvním zápase nastoupili domácí proti Cleveland Cavaliers (ZŠ Na Příkopech, Chomutov), které zválcovali 42: 16.

V navazujícím zápase, posledním dnešního základního kola, se tribuna, plná fanoušků, mohla potěšit podívanou na derby dvou děčínských škol. Cheerleaders předvedly nádhernou sestavu, trenéři si vyměnili bojovné pohledy a šlo se na věc. V první čtvrtině se prosazovala zejména Barbora Luňáčková v dresu Chicaga (ZŠ Miroslava Tyrše), která vybojovala spoustu míčů a přispěla dvěma body. Chicago nakonec potvrdilo svou sílu a vyhrálo nad Milwaukee Bucks (ZŠ Kom. náměstí, Děčín) 34:22.

Závěrem musíme s radostí konstatovat, že šlo opět o parádní turnaj. Nutno zmínit, že atmosféra v hale Armex je vždy až elektrizující, což hráče i hráčky vybičuje k maximálním výkonům a vyzkouší si hru před plnými tribunami.

Výsledky dnešních bojů najdete zde. Těšíme se na vás při druhém hrací kole, které se uskuteční 31. října v Chomutově!