První hrací týden v Jr. NBA hned ukázal první favority

Hned první hrací dny šestého ročníku Jr.NBA přinesly atraktivní souboje, plno emocí, zážitků a také ukázaly několik favoritů na závěrečné finále.

Soutěž odstartovala 9. října ve Frýdku-Místku, kde v divizi B jasně dominovala Indiana Pacers reprezentovaná školou M. Kudeříkové v Havířově. Ta jasně ovládla všechny čtyři své souboje a zadělala si na postup. Velkou zásluhu na tom měla hráčka Eva Hasílová.

Divizi C ve Frýdku ovládla místní škola Petra Bezruče hrající v barvách Atlanty Hawks. Ačkoli šlo o tým složený především z děvčat, dokázaly své soupeře přehrávat a také si zadělaly na postup. Ten ještě budou muset potvrdit v dalším kole, které se hraje 3. listopadu.

Velkou dominanci v divize E na Východě ukázali Phoenix Suns hrající za ZŠ Švermovu ze Žďáru nad Sázavou. Suns svými výkony hodně zaujali, když všechny soupeře přehráli o 45 bodů a více, a určitě je lze považovat za jedny z hlavních favoritů letošního ročníku.

Na západě se hrálo zatím v Děčíně a v Brandýse nad Labem. Právě Brandýs a jeho škola na Výsluní ukázaly, že jsou opět připraveni bojovat o nejvyšší příčky jako v předchozích dvou ročnících, kdy byly zlatí a stříbrní. Tentokráte chtějí uspět v barvách Clevelandu Cavaliers. A není se co divit. Právě Brandýs v minulé sezoně získal zlato na mistrovství ČR v kategorii U11, kde k nejlepším hráčům patřil Matyáš Pečenka, který nyní táhne i Cleveland. Fotografie z tohoto dne si můžete prohlédnout zde:

Suverénně si počínala také Oklahoma City Thunder, jejíž barvy obléká ZŠ Kamenická v Děčíně. Ta se vyznačuje hlavně pevnou obranou, když od soupeřů dostávala v průměru jen 6,5 bodu na zápas. Sama dávala naopak téměř 50 bodů.

Za postupem míří také další děčínská škola Komenského, která ovládla všechny čtyři své zápasy v divizi E, ale v ní jsou zatím výsledky nejvíce vyrovnané, a tak budeme zvědaví, zda Los Angeles Lakers uhájí první pozici i ve druhém kole.

Fotografie z 1. hracího kola v Brandýse nad Labem si můžete prohlédnout zde: