Postup do Play-off mají i Černošice, Bystřice a Benešov

Boje v základní části letošního ročníku Jr. NBA League jsou v polovině a dohráno je už ve dvou divizích. Po divizi D Východní konference, kde se rozhodovalo už před týdnem, je jasno také v divizi A Západní konference, kde si postup vybojovaly Černošice hrající jako Boston Celtics, Bystřice v barvách New York Knicks a benešovská ZŠ Dukelská v barvách Brooklyn Nets.

Západní konference:

Divize A (postupují první 3 týmy)

Obě kola se hrála v Bystřici. Prvenství vybojovali žáci z Černošic, když v klíčovém duelu otočili duel s domácí Bystřicí a vyhráli 30:28, přestože v první půli výrazně prohrávali. Celkově byly boje v této divizi nejvyrovnanější a hned osm zápasů končilo rozdílem maximálně čtyř bodů. Bystřice nakonec se dvěma porážkami získala druhé postupové místo. Třetí místo pak obsadili žáci z Benešova, kterým pomohly hned úvodní výhra nad postupující Bystřicí a poslední výhra v přímém souboji o postup 26:18 nad ZŠ Starodubečskou z Prahy.

Divize B (postupují první 2 týmy)

Boje v pražské skupině začaly na Vyšehradě a zatím si vede nejlépe další z tradičně silných celků Jr.NBA a to Nový PORG, který vyhrál všechny čtyři své zápasy při skóre 130:30. Druhé místo zatím drží ZŠ Na Smetance.

Divize C (postupují první 3 týmy)

Také tato divize má svého tradičního lídra v ZŠ J. K. Tyla z Písku, která v barvách Atlanty Hawks vyhrála všechna čtyři dosavadní utkání při famózním skóre 358:36. Nad Domažlicemi dokonce vyhrála 112:4 a postarala se o první stovku této sezony. O postupu Atlanty by tak neměl být pochyb.

Divize D (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým buď divize E, nebo divize F)

Děčín potvrzuje, že je město basketbalu zaslíbené, a jedna ze tří jeho škol v soutěži ZŠ Komenského vede po prvním kole divizi D, když využila domácího prostředí a ani jednou nezaváhala. Druhé místo zatím drží teplická ZŠ Buzulucká. Skupinu uzavírají tři školy z Varnsdorfa, které ale budou mít v druhém kole výhodu domácího prostředí.

Divize E (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým buď divize D, nebo divize F)

Tato divize zatím nebyla rozehrána.

Divize F (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým buď divize D, nebo divize E)

Další favorit se rodí v divizi F, kde ZŠ Královské Poříčí v barvách New Orleans Pelicans suverénně vyhrálo všechny čtyři zápasy prvního kola při celkovém skóre 307:34. V prvních dvou zápasech dokonce dohromady dostala jen dva body. Zatím druhou 25. ZŠ Plzeň pak porazila 66:22.

 

Východní konference:

Divize A (postupují první 3 týmy)

K postupu má zatím nejblíže ZŠ Matiční v Ostravě, která vyhrála všechna čtyři úvodní utkání a vede tak tabulku divize A před ZŠ Elišky Krásnohorské z Frýdku-Místku.

Divize B (postupují první 3 týmy)

Divizi, ve které jsou čtyři z pěti škol z Opavy, zatím vedou žáci ZŠ Boženy Němcové, kteří hrají ve žluté barvě Indiany Pacers. A právě žlutá je spojená i s opavským basketbalem, tak jim zřejmě přináší štěstí, když všechny duely vyhráli minimálně čtrnáctibodovým rozdílem.

Divize C (postupují první 2 týmy)

Také ZŠ Slovenská ve Zlíně v barvách Miami Heat vyhrála všechna čtyři svá utkání a směřuje za postupem v divize C. Nikdo další ve skupině nemá více než dvě výhry, takže Miami by si mělo postup v klidu pohlídat.

Divize D (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým divize F)

Zde je už dohráno. ZŠ Na Výsluní z Brandýsa potvrdila v barvách Minnesoty Timberwolves roli hlavního favorita a obhájce titulu a bez zaváhání postoupila z prvního místa. Pod taktovkou svého nejužitečnějšího hráče Kamila Kupčíka tak bude i tentokráte útočit na nejvyšší příčky. Podobně jako nymburská ZŠ Komenského, která zvládla klíčové souboje s další brandýskou školou ZŠ Palachova a postoupila z druhého místa. ZŠ Palachova tak musí s bilancí 4 výher a 4 porážek, jestli bude mezi nejlepšími celky na třetích místech.

Divize E (postupují první 3 týmy)

Olomoucká ZŠ Heyrovského využila domácího prostředí prvního kola a se čtyřmi výhrami je na prvním místě tabulky, když všechny soupeře porazila minimálně o 19 bodů.

Divize F (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým divize D)

 Za postupem zatím směřuje ZŠ Švermova ze Žďáru nad Sázavou, která zvládla všechna čtyři úvodní utkání a vede tabulku před ZŠ Studánka z Pardubic. Tu hned v prvním duelu přehrála 62:4.

 

Systém Play-off

Konferenční finále Jr. NBA League

V každé soutěži jsou dvě konference, do každé z nich pak vždy spadají 3 divize (celkem tedy 15 týmů v konferenci). 8 (osm) týmů z každé konference postupuje do Play-off. V Play-off proběhnou 4 (čtyři) jednodenní konferenční finále (dvě pro soutěž WEST a dvě pro soutěž EAST). V rámci těchto konferenčních finále budou hrány osmifinále a čtvrtfinále soutěží. Vítězové čtvrtfinálových duelů soutěží (celkem 8 družstev) postupují do Velkého Finále.

 

Velké Finále

Vyvrcholení projektu za účasti 4 (čtyř) nejlepších týmů z každé soutěže (4x WEST a 4x EAST). Celkem bude Velké finále odehráno za účasti 8 (osmi) týmů. Budou odehrána 4 (čtyři) čtvrtfinále, 2 (dvě) semifinále, zápas o 3. místo, finálové utkání a zápasy o umístění.