Po roce opět spouštíme přihlašování, zapoj svoji školu nebo klub!

Na českém území již tradiční basketbalová akce Jr. NBA připravuje své třetí pokračování. Projekt z dílny České basketbalové federace (ČBF), který se těší vzrůstající oblibě, otevírá opět brány pro přihlášení základních škol a basketbalových klubů ze všech koutů České republiky.

V pilotním ročníku projektu v roce 2016 bylo organizátory osloveno 30 škol tak, aby byl dodržen herní systém turnaje, který kopíruje slavnou NBA. V následujícím roce díky zvýšenému zájmu předcházela hlavní části projektu kvalifikace, do které se přihlásilo přes 80 základních škol. Ty byly rozděleny podle geografické polohy do kvalifikačních skupin a jejich vítězové získali vstupenku do hlavní části soutěže a staly se jedním z 30 účastníků Jr. NBA League 2017.

Pro letošní rok 2018 zůstává zachován systém kvalifikace. Tato část soutěže se bude nově hrát pod hlavičkou ČEPS Školní basketbalová liga. Herní systém a postupový klíč do základní části Jr. NBA League bude znám až po uzavření přihlášek. Stejně jako v roce minulém se mohou přihlašovat základní školy, které chtějí sestavit účastnický tým a také kluby, které se chtějí spolupodílet na organizaci projektu.

Přihlášky pro školy

Pokud víte, že máte ve škole nadané basketbalistky a basketbalistky nebo děti, které mají rády sport, utvořte z nich tým a přihlaste se! Projekt je určen pro mladé naděje, které budou od září 2018 navštěvovat 4. nebo 5. třídu přihlášené základní školy. V letošním ročníku bude muset vždy být na palubovce alespoň jedna dívka a jeden chlapec.

Kvalifikační turnaje v rámci ČEPS Školní basketbalové ligy budou pořádány zájemci z řad škol. Při výběru těchto škol budeme preferovat školy, které se domluví na spolupráci s basketbalovým klubem ze svého okolí. Stejně jako v loňském roce se školy, kterým se podaří dostat se z kvalifikace do hlavní soutěže, mohou těšit na slavnostní draft, sadu dresů týmu z NBA a minimálně osm kvalitních zápasů v rámci divize. Týmy, které z kvalifikace neprojdou, však nemusí smutnit – i pro ně připravíme dárkové předměty s logem NBA.

Přihlašovací formulář pro školy: zde.

Přihlášky pro kluby

Do projektu se mohou současně se školami přihlásit i pořadatelské kluby. Vybrané kluby budou pořádat kola ČEPS Školní basketbalové ligy i základní části Jr. NBA League ve spolupráci s organizátory. Výběr pořadatelů má v kompetenci Česká basketbalová federace, při výběru bude přihlédnuto k počtu přihlášených škol v okolí a zapojení do projektu v minulých letech.

Systém základní části bude totožný jako v minulých letech, 30 týmů je rozděleno do 2 konferencí, každá z konferencí má 3 divize po 5 účastnících dle geografické polohy. Po odehrání základní části následuje play-off, kam se probojuje 8 nejlepších týmů z každé konference (Západní a Východní).

Přihlašovací formulář pro pořadatelské kluby: zde.

Harmonogram projektu

Pro přehlednost a lepší představu nabízíme harmonogram projektu.

6. února                                          Spuštění přihlášek

20. března                                      Možnost podávání přihlášek

Duben–květen                              Odehrání ČEPS Školní basketbalové ligy

2. polovina září                             Draft týmů účastnících se základní části Jr. NBA

Říjen-listopad                               Základní hrací kola a Konferenční finále (Play-off)

Listopad-prosinec                        Finále Jr. NBA League 2018

 

Pro přehled všech informací o projektu si můžete prohlédnout prezentaci, kde najdete vše podstatné: Jr. NBA a ČEPS školní basketbalová liga 2018

Propozice kvalifikace jsou k prostudování zde: PROPOZICE 2018 – Kvalifikace (ŠBL).

V případě dotazů nám piště na mail projektu info@jrnbaleague.cz, rádi Vám zodpovíme všechny dotazy.

Těšíme se na Vás!

Tým organizátorů.