Play-off odstartovalo ve Strakonicích - postup slaví Hawks a Bulls

Po delší prázdninové pauze bylo zahájeno play-off 5. ročníku Jr. NBA League v ČR. První konferenční finále bylo odehráno ve dvou strakonických halách. Z domácích Hornets i jejich fanoušků, kteří zaplnili tribunu haly STARZ téměř do posledního místa bylo cítit, že se na utkání opravdu těší. Chuť je po chvíli bohužel přešla, nastoupili totiž proti suverénním Chicago Bulls z Nového PORGu, kteří se dostali do jasného vedení již v prvních minutách a postoupili po výsledku 66:28.

I další dvě čtvrtfinále byla jednoznačná. Hawks (ZŠ J.K. Tyla z Písku) i Celtics (Černošice) byly již od první čtvrtiny dominantními týmy na hřišti a tomu odpovídaly i výsledky.

Jedinou výjimkou byl napínavý boj mezi Detroit Pistons alias ZŠ Na Smetance Praha a New York Knicks ZŠ z Bystřice, kdy Knikcs zvítězili po boji do poslední vteřiny o pouhé 2 body!

Brooklyn Nets (ZŠ Dukelská Benešov) si spravili chuť v boji o umístění, kdy porazili Pistons poměrem 38:21. Ani Wizards ze ZŠ Borotín se nemusí za svůj výkon stydět, domů totiž odjíždí s výhrou 54:25 nad domácími Charlotte Hornets.

V semifinálových bojích šlo již o mnohem více a obě utkání byla mnohem napínavější, i když v prvním případě tomu skóre příliš neodpovídalo. Hawks porazili Knicks poměrem 58:16 a stali se tak prvním účastníkem Velkého finále, které se odehraje 8.-9. listopadu v Praze.

O druhé místo na Velkém finále se popraly dvě tradiční basketbalové značky Bulls proti Celtics. Rivalita mezi těmito týmy byla cítit již před samotným začátkem. Celtics ovšem zaspali začátek a dovolili Bulls dostat se do několikabodového vedení. Po oddechovém čase Celtics upravili styl hry a začali mnohem více bojovat. Ačkoliv se Celtics rvali do poslední minuty, Bulls si skóre pohlídali a zvítězili v poměru 53:40. Rovněž se tak mohou těšit na Velké finále pro 8 nejlepších týmů z celé ČR. Zajímavostí je, že jak ZŠ J.K. Tyla (letos v barvách Hawks), tak Nový PORG z Prahy 4 (Bulls) už vědí jaké to Jr. NBA League vyhrát. Písek zvítězil hned v prvním ročníku Jr. NBA v roce 2016 a Nový PORG o rok později.

Sledujte Jr. NBA i nadále již ve středu 5. října se hraje další konferenční finále. Tentokrát v Basket pointu Frýdek-Místek.