Brněnská divize uzavřela Základní část Jr.NBA

Východní konference zavřela své brány v Brně. Jasnému leaderovi se podařilo potvrdit vítězství v divizi, ale jak dopadly další týmy, které měly téměř shodné skóre?

Sacramento a Phoenix patřily mezi týmy ze spodní části tabulky, ale při jejich posledním souboji byla nadvláda Sacramenta jasná. Phoenixu se dnes prostě nedařilo a od Sacramenta schytal debakl 32:6. I přesto si oba týmy ze základní části odnášejí dvě vítězství.

Clippers opět potvrdili svou bilanci bez prohraných zápasů, např. v prvním zápase nadělili Golden State 64:10! Ale právě Golden State a Lakers se zasloužily o neskutečné napětí! Do posledního zápasu celého základního kola se nevědělo, který z týmů se může těšit na konferenční finále. Až výhra Golden State nad Sacramento Kings 16:26 rozhodla. Po sečtení výsledků měly ale oba týmy stejnou bilanci a každý z nich vyhrál jedno vzájemné utkání. Rozhodlo tedy až skóre vzájemných zápasů a věřte nebo ne, o postupu do Play-off rozhodl jeden jediný koš! Po napínavém dni se úžasní Golden State můžou radovat z postupu! Dnes byli také vyhlášeni nejužitečnější hráči z jednotlivých týmů této divize: Los Angeles Clippers: Adam Bílek, Phoenix Suns: Kristýna Burianová, Sacramento Kings: David Spála, Los Angeles Lakers: Tomáš Mihel, Golden State Warriors: Lukáš Zezula

Konferenční finále – Východ

Díky dnešním zápasům máme i kompletní plán pro konferenční finále, které se odehraje již ve středu 21. listopadu v Pardubicích. Pokud se divíte, proč se neutkává 1. tým s 8. ale se 7., došlo zde k zásahu ze strany pořadatelů, aby se ve čtvrtfinále konference neutkaly týmy, které spolu hrály již v základní části (Clippers vs. Warriors). Potvrdí i tak Clippers roli favorita této konference?