Boston dominoval před zraky Petra Czudka

V pondělí byl v Opavě odehrán první hrací den nejen Divize F, ale i celé Jr. NBA v České republice.  Prvních osm zápasů přineslo nejen dramatické souboje do poslední minuty, ale i utkání, ve kterých jeden z týmů jasně dominoval.

Oba typy utkání zažila Philadelphia 76ers alias ZŠ Vrchní, která nejprve prohrála o 30 bodů s ambiciózním Torontem Raptors reprezentovaným ZŠ Boženy Němcové a následně svedla dramatický souboj s Brooklyn Nets (ZŠ Hradec nad Moravicí). V tomto zápase Philadephia prohrála až v prodloužení 46:50.

Na zápasy se dorazil podívat i český reprezentant a kapitán BK Opava Jakub Šiřina společně s trenérem opavského A-týmu a bývalým reprezentantem Petrem Czudkem. „Je skvělé, že se Opava do tohoto projektu zapojila. Ve věku nynějších účastníků se nám o něčem podobném ani nesnilo,“ doplnil Czudek, který mohl sledovat svého syna Pavla z Otické „základky“, která pro změnu reprezentuje barvy NY Knicks.

Právě hráči Knicks se stali poslední obětí Bostonu Celtics (ZŠ Englišova), který vyhrál všechna tři svá utkání a se 100% bilancí vede tabulku Divize F po prvním hracím dni.Hned v úterý nás čekají další souboje z Východní konference, tentokrát Divize E – Jižní Morava. Hrát se bude v Brně.

Kompletní výsledky prvního hracího dne naleznete zde.
Aktuální tabulku pak v sekci Tabulky.

Momentka z utkání Boston Celtics vs. NY Knicks:

IMG_5018