Známe všechny finalisty!

Po skvělých čtvrtečních utkáních známe všechny finalisty Jr. NBA League pro rok 2018. Ve východní konferenci včera zvítězili Los Angeles Clippers (Olomouc) a OKC (Žďár n. S.). A jak se bojovalo na západě?

Jedním z týmů, postupujících do finále je Washington Wizards (ZŠ Na Výsluní, Brandýs n. L.)! Na domácí půdě řádně proklepnul konkurenci a ostatním týmům nedal šanci. V zápase proti Indiana Pacers se rozcvičili se skóre 58:14. V semifinále je potrápil tým Chicago Bulls (Děčín), se kterým se do posledních vteřinek přel o vítěztví. O postupu Washingtonu tak rozhodl velice těsný výsledek 42:39! V zápasech o umístění ve spodní části tabulky pokořil Brooklyn Nets (ZŠ J.K. Tyla, Písek) Indianu Pacers (ZŠ Mírová, Ústí n. L.) v poměru 46:28. Za to Detroit(Louny) dostal dvojnásobný debakl. Po prohře s Orlandem ve čtvrtfinále prohrál i s Atlantou (ZŠ PORG, Praha) při skóre 36:18.

A kdo další si vybojoval postup do finále? Spolu s Washingtonem si postup zasloužil tým New York Knicks (ZŠ a MŠ Švihov)! Neuvěřitelné, co tento tým dokázal. I přes tři zraněné klíčové hráče roznesl svého soupeře na kopytech a zaslouženě tak postupuje do Velkého finále. Ve čtvrtfinále rozdrtili Knicks Atlantu 53:16 no a proti kvalitnímu týmu Orlando Magic (ZŠ Čelákovice) potvrdili své umění skórem 62:28! Zařadili se tak po bok LA Clippers, kteří byli po bojích v Pardubicích považováni za největšího favorita na celkové vítězství. Potrápí je na Velkém finále jeden z dvojice vyzyvatelů Washington Wizards a Oklahoma City Thunder?

Velké finále se hraje ve středu 28. listopadu na hale Královka v Praze. Doražte, bude to velké!!!

Play-of Jr. NBA League Czech Republic 2018: