Šampiony NBA z Denveru budou reprezentovat školy z Litoměřic a Brna

Už jen pár dní zbývá do startu šestého ročníků Jr.NBA League. Ve středu proběhl slavnostní draft, kdy se losovalo, jaké týmy NBA bude 60 českých škol reprezentovat. Bývalý hráč NBA Jiří Welsch rozhodl o tom, že dres s logem Denveru, aktuálního šampiona NBA, budou oblékat děti ze Základní školy Boženy Němcové v Litoměřicích a také ze ZŠ Slovanské náměstí v Brně. Vítězové posledního ročníku ze ZŠ J.K. Tyla v Písku pak budou hrát jako Toronto Raptors.

„Těším se na šestý ročník. V předchozích ročnících jsem viděl, jak si to děti užívaly a prožívaly výbuchy radosti. Byla tam ale i slzy, když se něco nepovedlo. A věřím, že stejně silně budou prožívat i tento ročník,“ řekl Jiří Welsch, který v NBA hrál za Cleveland, Golden State, Boston a Milwaukee. A jako ambasador navštěvuje Jr.NBA i v jiných evropských zemích. „Mohu to porovnat i s ostatními zeměmi a tady u nás děláme Jr.NBA na opravdu vysoké úrovni,“ dodal.

Šedesát škol bylo při draftu rozděleno regionálně do šesti divizí v Čechách (Západ) a do šesti divizí ve Východních Čechách a na Moravě v rámci Východní ligy. Každý z týmů NBA tak bude mít hned dva své reprezentanty, kteří budou hrát v barvách tohoto klubu. Radost jistě zavládla v Mohelnici na ZŠ Vodní a na ZŠ Komenského v Děčíně, jelikož jim draft přisoudil barvy populárních Los Angeles Lakers s hvězdou LeBronem Jamesem.

Minnesotu, za kterou momentálně hraje jediný Čech v NBA Vít Krejčí, budou reprezentovat ZŠ Mariánské náměstí v Uherském Brodě a ZŠ Havlíčkova v Litoměřicích.

Právě Děčín letos vyslal do boje hned pět svých škol. Frýdek-Místek dokonce ještě o jednu školu více. Po třech školách mají Litoměřice, Opava, Praha a Varnsdorf. Boje startují už 9. října ve Frýdku-Místku, Západní liga pak odstartuje 12. října v Děčíně.

V každé lize postoupí 16 nejlepších týmů do play off. Celkem se hraje o osm míst na závěrečném finálovém turnaji, který se uskuteční v pražské hale Královka. „To si rozhodně nenechám ujít,“ řekl Jiří Welsch.