Přihlašování prodlouženo do 10. března

Pro všechny zájemce o Jr. NBA League máme skvělou zprávu. Registrace pro školy a pořádající kluby právě teď běží. Čtvrtý ročník projektu bude opět rozdělen na dvě části. V průběhu jara proběhne kvalifikace o Jr. NBA League pod hlavičkou Školní basketbalové ligy, na kterou v novém školním roce naváže Základní část Jr. NBA League pro 30 nejlepších z kvalifikace.

REGISTRACE BĚŽÍ DO 10. BŘEZNA

Opět je tady skvělá příležitost pro všechny žáky prvního stupně, jak si porovnat své basketbalové dovednosti se svými vrstevníky a alespoň na chvíli se přiblížit hvězdám skutečné NBA. Všichni účastníci Školní basketbalové ligy se mohou těšit na novou sadu dresů. Třicet nejlepších, kteří zvládnou projít kvalifikačním sítem, se pak může těšit na dresy skutečných týmů NBA.

Přihlašování do projektu je možné do čtvrtka 28. února 2019. Projekt vás zaujal, ale nad účastí ještě trochu váháte? Přečtěte si následující řádky, které vaše obavy jistě rozptýlí.

 • Bojíte se, že nedáte dohromady konkurenceschopný tým?
  • Každý basketbalista musí nějak začít. Může se stát že v prvním roce, to váš školní tým bude mít těžké, ale úvodní 3 roky projektu ukázaly, že nějak začít je důležité. Už několik týmů předvedlo, že po prvním roce, kdy si nepřipsaly žádné vítězství, byly v dalším roce o mnoho zkušenější a kvalifikovaly se do základní části projektu. V projektu není spodní věková hranice, čili vřele doporučujeme zapojit i několik mladších dětí, které se v dalším roce mohou stát tahouny školního týmu. Navíc si mohou k projektu a sportu jako takovému  vybudovat pozitivní vztah.
 • Nejsou náklady na účast v projektu moc vysoké?
  • Česká basketbalová federace se snaží účast v projektu maximálně podporovat. Každý účastník dostane sadu dresů a v případě, že se kvalifikační turnaj koná v jiném městě, tak je proplácen i příspěvek na dopravu. Stejně tak je proplácen i příspěvek pořadatelům na pořádání jednotlivých zápasů.
 • Co když bude dojíždění za zápasy dlouhé?
  • Pořadatelé se z přihlášených škol budou snažit sestavit herní skupiny tak, aby minimalizovali dojezdové vzdálenosti. Může se stát, že pokud se ve vašem okolí žádná škola nepřihlásí, budete zařazeni do nejbližší herní skupiny, která může být i v jiném kraji. Pokud by tato situace měla nastat, budeme vás před zveřejněním herního modelu kontaktovat a probereme s vámi možná řešení. Jestliže se v této fázi domluvíme na vašem odstoupení z projektu, nemusíte se obávat žádných sankcí ze strany pořadatele.
 • Co když nepostoupíme z kvalifikace, přičichnou i tak děti k NBA?
  • Maximální ztotožnění s NBA nastane v základní části, ale již z kvalifikace tento celosvětový fenomén na účastníky dýchne. Každé dítě dostane tématický dárek z merchandisingu NBA a další dárky dostanou nejlepší hráči jednotlivých dnů a škol, kteří budou vyhlašováni. Navíc na každém hracím kole bude i branding NBA.
 • Obáváme se, že děti budou ve škole moc meškat.
  • Herní systém Školní basketbalové ligy je nastaven tak, aby každou školu čekaly dva maximálně tři herní dny/turnaje. V základní části se pak jedná maximálně o 5 herních dnů a to se týká jen čtyřech nejlepších týmů. Jedná se tedy o absenci v přijatelném rozsahu, se kterou, jak věříme, si děti i vyučující poradí.

Informace o projektu jsou shrnuté v prezentaci, kterou si můžete STÁHNOUT ZDE. Věříme, že už jste se rozhodli a vyplníte přihlášku do projektu.

PŘIHLÁŠKA PRO ŠKOLY

PŘIHLÁŠKA PRO POŘADATELE

Přihlašování je otevřeno do 28. února.

Pokud přece jen máte ještě nějaké nejasnosti, neváhejte nám napsat na e-mail info@jrnbaleague.cz