Písek a Pardubice v permanenci

Uprostřed týdne nás čekaly hned dva krásné turnaje v Pardubicích a Písku, které slibovaly skvělou podívanou. Bylo tomu skutečně tak?

Písek, 1. hrací kolo Divize C

Kdo měl možnost zahrát si dnešní utkání v Písku, ten se musel cítit jako ve skutečné NBA! Kotel fanoušků řádil naplno, skvěle připravené týmy měly možnost otestovat aktuální formu soupeřů. Vynikající výkony odstartovaly Divizi C!

První zápas hracího dne lze popsat pouze v superlativech. Plná tribuna fanoušků fandila soupeřícím týmům Brooklyn Nets (ZŠ JK Tyla, Písek) a Boston Celtics (ZŠ Plánická, Klatovy). Od začátku napínavý souboj sledovali všichni s napětím a očekáváním. Oba týmy výborně bránily a rychlá hra se přesouvala z jednoho konce hracího pole na druhé.  Po druhé čtvrtině se skóre zastavilo na 16:14 ve prospěch Bostonu. Po krátké pauze začal boj o každý míč. Ve hře nastala spousta obratů, ale ne všechny se podařilo proměnit. Brooklyn však zabojoval a do poslední čtvrtiny nastupoval s vedoucím skóre 20:16. V poslední části se ještě přitvrdilo. Ostré souboje o balón na sebe nenechaly dlouho čekat. Nets se úžasně snažili zvrátit průběh zápasu, ale Brooklyn prokázal své kvality a zvítězil  32:22.

Mezi Toronto Raptors (25. ZŠ Plzeň) a Philadelphia 76ers (ZŠ Komenského, Domažlice) byla bilance obdobná. Opět vyrovnaný zápas, který rozpálil tribuny do červena. V dresu Raptors předváděl vynikající výkony Vojtěch Vlnař, který nezaváhal v jediné situaci a byl velkou oporou celého týmu. Za 76ers exceloval Prokop Mach. Svou výbornou hrou přispěl svému týmu 12 body. Raptors nakonec pokořili Philu 40:30.

New York Knicks (ZŠ a MŠ Švihov) se za 1. hrací kolo vůbec nemusí stydět, naopak se může chlubit. První zápas dopadl jednoznačně. Jejich soupeř Celtics nedostal téměř žádnou šanci. Hráči Knicks byli naladěni na stejnou vlnu a na hřišti předváděli doslova tanec. Knicks – Celtics 46:6. V dalším zápase se Knicks vrhli na 76ers a ani těm nedali nadechnout. Během hrací doby Phila nestíhala odrážet sehrané útoky. Nevzdávala se a po 32 minutách nastřílela 20 bodů. Mezitím Knicks předváděli úžasnou koncovku a celkem nastříleli bodů 70!

Na druhé kolo Divize C se můžeme těšit již 6. Listopadu ve Švihově! J

Pardubice, 1. hrací kolo Divize D

Taktéž v Pardubicích se dnes roztočila kola Divize D!

Vše nasvědčuje tomu, že Oklahoma City Thunder (ZŠ Komenského, Žďár nad Sázavou) je pro letošní sezonu velice dobře připravena. Tým prošel třemi zápasy, kde s přehledem porazil své soupeře a jako jediný tým z divize odjíždí s 6 body! Příkladem je zápas s Denver Nuggets (ZŠ Zdechovice), kde Oklahoma opravdu bouřila a nadělila soupeři skóre 44:6.

Utah Jazz (ZŠ Dubina, Pardubice) také parádně zabojovali. Až na duel se zmiňovanou Oklahomou si tým vedl velice dobře. Povedlo se jim překonat obranu Denveru a zvítězili nad nimi 36 : 12. V dalším zápase s Portlandem Trail Blazers (ZŠ Ústí nad Orlicí) opět předvedli koncert. Díky výborným útokům a povedené koncovce Utah nad Portlandem zvítězil 40:10.

A kdy se dozvíme další výsledky? Přesně za týden (31. října) se odehraje 2. hrací kolo a to opět v Pardubicích!