Perný týden u konce!

Konec nabitého týdne přinesl veselé i smutné zážitky. Všechna hrací kola byla odehrána podle plánu a k vidění bylo spousta napínavých okamžiků. Týden byl, jak už je tento rok zvykem, zakončen v Pardubicích.

Divize E – Brno

Již včera jsme předeslali, že reportáž z Brna přineseme dnes. Na úvod je bohužel nutné vysvětlit, proč tomu tak je. ZŠ Mutěnická (Atlanta Hawks) nastoupila do včerejšího turnaje s několika hráči, kteří nesplňují podmínky účasti v tomto projektu. Včerejší výsledky Atlanty byly kontumovány a tento tým už dále v soutěži působit nebude. Zbytek Divize E bude odehrán mezi čtyřmi týmy a dva nejlepší postoupí do Play-off.

Po opravení tabulky (zde) na základě kontumace má nyní do Play-off nejblíže ZŠ Na Pražské z Pelhřimova (Orlando) a druhá brněnská škola ZŠ nám. Svornosti (Miami Heat). Příště se v Brně potkáme 9. listopadu. Zamíchá druhé kolo postupovými kartami?

Divize D – Pardubice

V pátek 20. října se v Pardubicích konalo 2. hrací kolo divize D. Z prvního kola odešli bez porážky hráči Indiany Pacers (ZŠ Studánka) a pokračovali ve své krasojízdě i nyní. V prvním zápase deklasovali Detroit Pistons (ZŠ Dubina) 54:16. Druhé utkání bylo jako na houpačce, po každé čtvrtině vedl jiný tým. Na konci zápasu to ale byli borci z Clevelandu (ZŠ J. Ressla) a za těsnou výhru 26:24 nad Milwaukee Bucks (ZŠ Sezemice) si připsali dva cenné body do tabulky. K třetímu zápasu dnes podruhé nastoupil tým Detroit Pistons proti býkům z Chicaga (ZŠ Nová Paka). V tomto utkání zaznamenala nejvíce bodů hráčka Tegelová Tereza z týmu Chicaga a přispěla tak k jejich výhře 30:12. Po právu byla vybrána jako nejlepší hráčka utkání.

Druhou polovinu dnešního hracího dne otevřel zápas mezi zatím neporaženými Indiana Pacers (ZŠ Studánka) a Cleveland Cavaliers (ZŠ J.Ressla). Borci ve žlutých trikotech z Indiany opět ukázali, že jejich forma nabírá na obrátkách a přehráli soupeře rozdílem několika tříd 64:4. Následně své rohy a paroží zkřížily týmy Chicaga a Milwaukee. Z tohoto souboje lépe vyšlo Chicago v poměru 52:12. Ke svým dnešním posledním zápasům poté nastoupily týmy Clevelandu a Detroitu. Oba celky do toho daly vše, ale větší zkušenosti a přesnější muška rozhodla o vítězství Detroitu 48:8. Dnešní den zakončil zápas zatím dvou nejlepších týmů a to Indiany Pacers a Chicaga Bulls. Jednalo se o tuhý boj. Hrálo se o první místo v tabulce a také o možnost přiblížit se účasti v Konferenčním finále. Zápas nakonec opět ovládla Indiana (44:14) a připsala si pátou výhru v řadě!

Týmy z této divize mají nyní dva týdny volno a tedy dostatek prostoru na spřádání taktických plánů pro poslední hrací kolo, které je na programu 3. listopadu. Nezapomeňte také na naší galerii, kterou průběžně doplňujeme.