Hektický týden přinesl první postupijící!

Letošní ročník Jr. NBA League už zná první účastníky play off. Dohráno je ve třech ze šesti divizí. Ze severní divize A prošli do dalších bojů Houston Rockets neboli děčínská ZŠ Dr. M. Tyrše a ZŠ Mírová z Ústí nad Labem oblékající dresy San Antonia Spurs. Divizi B budou v play off reprezentovat Oklahoma City Thunder/ZŠ Na Výsluní z Brandýsa nad Labem, Portland Trail Blazers/ZŠ Nový PORG Praha a Denver Nuggets/ZŠ Černošice. Ve východní konferenci je zatím dohráno jen v divizi D, odkud postupují Boston Celtics/ZŠ Komenského z Nymburka a Brooklyn Nets/ZŠ Štefánikova z Hradce Králové.

Divize A – Vládne Houston

Severní divize vyvrcholila ve čtvrtek 24. října v Ústí nad Labem na škole Mírová. Svou suverenitu potvrdila houstonská alias děčínská „Tyršovka“, která ani jednou neprohrála. Tým vedený bývalým ligovým basketbalistou Miroslavem Soukupem těžil z dovedností hráčů, kteří chodí do přípravky děčínských Válečníků. Mezi nimi je mimo jiné Marek Houška, syn bývalého reprezentanta Jakuba Houšky. Nejlepším hráčem týmu však byl zvolen Kryštof Kotek. Za Děčínem se pak umístilo San Antonio z Ústí, které jako jediné alespoň trochu trápilo Rakety a vyhrálo všechny ostatní zápasy.

Divize B – suverénní Brandýs

Děčín měl ve hře ještě další dvě školy, ale těm se vedlo o poznání méně a skončily na konci tabulky divize B. Tu ovládl Brandýs nad Labem a jeho škola Na Výsluní, která v dresech Oklahomy Thunder vyhrála všech osm svých zápasů a v průměru nastřílela 65 bodů na zápas, což je nejvíce ze všech týmů. Druhé místo vybojoval Nový PORG hrající jako Portland a postup nakonec vybojovaly i Černošice v barvách Denveru, které jsou nejlepším týmem na třetích místech.

Divize C – kdo doplní Písek

Jihozápadní divize C se hraje tříkolově a tak zde ještě není dohráno. Postup by však už neměl utéci ZŠ J. K. Tyla z Písku, která vyhrála všech pět dosavadních zápasů i díky výkonům Tomáše Rybaříka a Ha Minh Taa. Dramatický tak bude boj zejména mezi LA Lakers a Phoenix Suns o druhé postupové místo. Domažlice v dresech Lakers si málem pokazily výhodu jedné výhry, když se trápili s domácím Sacramentem/Švihovem, který hnala dopředu velká podpora fanoušků. V druhé polovině zápasu však Lakers utekly Švihovu o konečných 12 bodů.

Divize D – Nymburk vše vítězně

Podobně jako na Západě i severovýchodní divize D měla svého suverénního panovníka, kterým se stala nymburská ZŠ Komenského. Ta v dresech Bostonu Celtics vyhrála všech osm svých zápasů. Ve druhém kole hraném v Pardubicích dokonce „Komenda“ předvedla absolutní rekord soutěže v podobě výhry 117:4 nad New York Knicks z Lomnice nad Popelkou. Jde o nejvíce nastřílených bodů i největší rozdíl ve skóre v historii české Jr.NBA. O druhého postupujícím se ale vedly těžké boje. Až poslední zápas dne rozhodl, kdo se dostane do konferenčního finále. V derby s pardubickými Raptors nakonec ukázali větší sílu hradečtí Nets a zvítězili 49:22.

Divize E – Silný Žďár

Jako poslední odstartovala Moravská divize, ve které se po prvním kole dostala do role hlavního favorita ZŠ Švermova ze Žďáru nad Sázavou, která se může pyšnit tím, že obléká dres Chicaga Bulls. Tedy týmu, za který hraje jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský. Do Brna přijela opravdu dobře připravena. Tým podával kvalitní výkony a všechny zápasy se jim podařilo poměrně snadno vyhrát. Bulls porazili i loňské finalisty, olomoucké Bucks. Ti tak mají po prvním kole dvě výhry a dvě porážky stejně jako Uherský Brod hrající jako Indiana Pacers. Jak to tady dopadne se dozvíme až 8. listopadu!