České naděje zabojují o účast na Global Championship Jr. NBA

České naděje zabojují o Global Championship Jr.NBA

V loňském roce se poprvé uskutečnilo světové mistrovství Jr. NBA pro výběry jednotlivých kontinentů. Až na finálový turnaj v Orlandu se probojoval český hráč Josef Svoboda. V letošním roce mohou na jeho úspěch navázat hned dvě naděje – Rebeka Zlesáková z Prahy a Adam Kubíček z Litomyšle.

Oba dva se zúčastnili Jr. NBA League hned při jejím první ročníku v roce 2016. Rebeka, studující pražský PORG, reprezentovala Sacramento Kings. Sacramento se probojovalo až do Final Four a obsadilo velmi solidní 3. místo. Adam (na úvodní fotce zcela vlevo) byl ještě úspěšnější, své Milwaukee Bukcs dotáhl až ke druhému místu v soutěži a byl druhým nejlepším střelcem Final Four za suverénním Pepou Svobodou.

Teď mají oba šanci na Pepu navázat. Na přelomu dubna a května se zúčastní tréninkového kempu v italské Boloně. Právě sem se sjedou nejlepší hráči z jednotlivých evropských zemí, kde se hraje Jr. NBA League, a budou se ucházet o místa ve výběru pro světové mistrovství. Na mistrovství se z tohoto kempu probojuje deset dívek a stejný počet chlapců.

Global Championship se následně uskuteční na začátku srpna opět na Floridě. „Byla to pro mě skvělá zkušenost, i přes jazykovou bariéru jsem si akci moc užil a pochopil, že na sobě musím makat nejen na hřišti, ale i mimo něj.“ Vzpomíná na svou účast právě Josef Svoboda, který to s týmem Evropy dotáhl až do čtvrtfinále mistrovství.

V Boloni bude Českou republiku zastupovat i Robin Foniok – progresivní trenér z Basketpointu Frýdek-Místek. Ten naváže na Milenu Moulisovou, která byla jednou z trenérek na loňském kempu. Věříme, že se bude všem zúčastněným dařit a budeme mít svého zástupce i na druhém světovém mistrovství.

Pepa Svoboda vypráví o svých zkušenost z Global Championship na draftu soutěže 2018

Rebeka Zlesáková (v podřepu, zcela vlevo) se svým týmem z roku 2016