Houston Rockets

Houston Rockets vyhrál NBA ve dvou po sobě jdoucích letech – 1994 a 1995. Velkou zásluhu na tom tehdy měla jejich hvězda Hakeem Olajuwon. V novém tisícíletí na sebe Houston nejvíc upozornil angažováním Yao Minga, prvního čínského basketbalisty v NBA.

Základní škola se zaměřuje na kvalitní průpravu v perspektivních oborech. Jsou to: Zvýšený počet hodin výuky anglického jazyka, florbalové třídy, Rozvoj mimořádně nadaných dětí, Tělesná výchova. Průběžným rozvojem víceúčelového sportovního areálu, vytváří škola široké sportovní příležitosti pro školní i mimoškolní činnost mládeže. Každoročně pořádá řadu sportovních soutěží a atletických mítinků.

Utah Jazz

Utah Jazz byl velkým rivalem Chicaga Bulls v 90. letech, když je táhly dvě současné legendy John Stockton a Karl Malone. Spolu tvořili nejznámější bodově výkonné duo v historii NBA. V současné době za ně hraje například Španěl Ricky Rubio.

Škola byla slavnostně otevřena v roce 1936. Smutné události v Sudetách roku 1938 však násilně přerušily výuku. Po 2. sv. válce došlo však k obnovení výuky a v dnešní době má škola 594 žáků. Její žáci vynikají ve sportovních aktivitách. Kromě basketbalu také ve sportech jako florbal a fotbal.

Portland Trail Blazers

Portland Trail Blazers má na kontě ještě více účastí v play-off, než Phoenix Suns. Je jich 31. Šampiónem se stali v roce 1977 a finále se pak zúčastnili ještě 2x. V Play-off 2017 vypadli s pozdějším vítězem celé NBA Golden State Warriors.

Nezisková základní škola Nový PORG je pětitřídní základní škola situovaná v Praze 4 v Krči. Škola pravidelně dosahuje vynikajících výsledků při srovnávacích měřeních SCIO, NIQES i Kalibro. Nový PORG ZŠ je česká škola s výrazně rozšířenou výukou angličtiny. Předmět anglický jazyk se vyučuje od první třídy a s angličtinou se žáci setkávají také při hodinách hudební, výtvarné a dramatické výchovy. Předměty v angličtině vyučují aprobovaní rodilí mluvčí. Nabídka zájmových aktivit (v rámci družiny) v rozsahu přes osmdesát různých kroužků je nadmíru dostačující.

 

Oklahoma City Thunder

Tým také dříve známý jako SuperSonics. Svůj titul mají z roku 1979, ale to je dávná historiie. V novodobé historii se za úspěch dá považovat vítězství v západní konferenci 2012. V roce 2017 tým vypadl v prvním kole Play-off.

Základní škola Na Výsluní byla otevřena 1. 9. 1987, v roce 2017 tedy oslavila své třicáté výročí. Součástí školy je také školní družina a školní jídelna. Počet žáků na škole je ve školním roce 2018-2019 930.Škola má dvě velké tělocvičny (na jaře 2015 byla dokončena rekonstrukce opláštění a jejich zateplení), dvě počítačové pracovny, relaxační tělocvičnu, posilovnu, fotbalové hřiště, hřiště s umělým povrchem, atletický ovál, hřiště na beach volejbal, odborné pracovny chemie, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, cizích jazyků, hudební výchovy, cvičnou kuchyni, nově zrekonstruovanou žákovskou knihovnu a čítárnu (2014), keramickou dílnu s pecí, kovodílnu a dřevodílnu.Škola realizuje rozšířenou výuku hudební výchovy (1.-5. ročník) a rozšířenou výuku cizích jazyků (6.-9. ročník) a tělesné výchovy (6.-9. ročník).

Minnesota Timberwolves

Minnesota Timberwolves má ve svých řadách jednu velmi zajímavou legendu, Kevina Garnetta, jehož kariéra započala v roce 1995. V letech 2007-2013 si tento veterán odskočil do Bostonu Celtics a později na 2 sezóny do Brooklynu Nets, ale v roce 2015 se vrátil zpět do Minnesoty. Klub před sezónou 2017/18 představil nové logo klubu.

První školní rok ve školní budově začal 24. září roku 1900. V letech 1995 a 1997 byla provedena bez přerušení vyučování, tzn. hlavně během prázdnin rozhodnutím Městského úřadu v Děčíně nákladem téměř 20 milionů korun generální oprava celé budovy školy. V současné době se škola podílí mimo jiné na těchto projektech: Plavecká výuka, Výuka angličtiny, Dětství bez úrazů.

 

Denver Nuggets

Denver Nuggets , kteří sídlí ve státe Colorado, čekají od roku 1967 na svůj první titul. Štěstěna je obchází a ani v posledních letech to nevypadá, že by byli na vzestupu.

Prvním ředitelem této školy byl F. Tajbner. V roce 1941 byly k původní budově přistavěny ještě 4 třídy, tělocvična a kabinety pro měšťanskou školu. Vyučování bylo kvůli válce přerušeno, ale již v září 1945 bylo opět obnoveno. Obecná škola měla ve školním roce 1949/50 5 tříd se 172 žáky a střední (měšťanská) 4 třídy se 167 žáky. V dnešní době škola nabízí mnoho mimoškolních aktivit, například atletiku.