Washington Wizards

Washington Wizards měli v 70. letech vskutku výtečný tým, který se do finále probojoval celkem 4x. Jediné vítězství slavili však jen jednou a to v roce 1978. Tým aktuálně jediného českého hráče v NBA, dokázal v roce 2017 postoupit do druhého kola Play-off, kde po boji vypadl s týmem Bostonu Celtic.

Základní škola na Vodní ulici je moderní, třípodlažní budova s bezbariérovým přístupem a výtahem. Vytvořením těchto podmínek může zařazovat do přirozeného kolektivu tříd také handicapované žáky. Budova a parkoviště s vjezdem z hlavní ulice stojí v panelové zástavbě v klidné městské části. Škola má pro svoji výchovně vzdělávací činnost k dispozici tyto prostory: kmenové učebny, jazykové učebny, odborné učebny výpočetní techniky s internetem, odborné učebny fyziky-chemie (s laboratoří), přírodopisu, zeměpisu, dějepisu, matematiky, odbornou učebnu výtvarné výchovy, keramickou dílnu, učebny pro výuku dílen, vaření, hudební výchovy, dále 2 tělocvičny a posilovnu. Obě zrekonstruované tělocvičny spolu s venkovním hřištěm slouží k potřebám školy i veřejnosti.

Orlando Magic

Orlando Magic od svého založení, tedy v roce 1988, měl větší než 50% účast v Play-off. Zatím mají na kontě dvě prohraná finále. V tomto týmu zahájil svou úspěšnou kariéru Shaquille O’Neal.

Škola nabízí mimořádnou příležitost v podobě výuky angličtiny v rámci exkluzivního projektu Kideo.cz, kterého se účastní. Jedná se o spolupráci s kvalifikovanými americkými lektory ve dvou oblastech. Děti mají příležitost rozmluvit se anglicky formou online živých lekcí a doplnit si tak školní angličtinu o konverzace s rodilým mluvčím. Ve škole také probíhá například taneční kroužek, který již tradičně na Osmičce vede dvojnásobná účastnice StarDance Simona Švrčková a mistr ČR v latinskoamerických tancích Tomáš Hošek.

Miami Heat

Miami Heat je jeden ze dvou týmů, za které nastupoval Lebron James. Z velké části i díky jeho zásluze získal tento tým v letech 2012 a 2013 tituly mistra. Na kontě má už celkem tři, první vyhráli v roce 2006. Mezi hvězdy minulé dekády patřily Dwayne Wade a Shaquille O`Neal.

Nezisková pětiletá základní škola PORG Ostrava je situovaná v Ostravě ve Vítkovicích. Tato škola pravidelně dosahuje vynikajících výsledků při srovnávacích měřeních SCIO, NIQES i Kalibro. Za úspěchem pětitřídní základní školy PORG v Ostravě stojí individuální přístup ke vzdělávání našich žáků za využití moderních metod výuky spolu se snahou rozvíjet v žácích jejich talent a kreativitu.

Charlotte Hornets

Vlastníkem tohoto týmu je legendární Michael Jordan. Tento tým patří mezi nejmladší kluby NBA a tak na svůj vůbec první úspěch stále čeká. V roce 2017 jim brány Play-off zůstaly uzavřeny. Třeba právě letošní ročník bude patřit právě jim.

Základní škola byla zřízena v roce 1949. Škola plně využívá svého technického potenciálu ke specializaci na výuku informatiky a výpočetní techniky od čtvrtého ročníku a pro nadané žáky od šestých tříd ještě v rámci volitelného předmětu; výuku cizích jazyků – angličtiny od první třídy a němčiny a ruštiny od sedmé třídy a pořádání odpoledních kurzů pro pedagogy z celého regionu.

Atlanta Hawks

Atlanta Hawks vyhrála svůj první a zatím jediný titul v roce 1958. Po Sacramentu jsou druhým nejdéle čekajícím týmem na triumf v NBA. V roce 2017 vypadli v prvním kole Play-off s Washingtonem.

Základní škola Ostrava, Matiční 5, příspěvková organizace je státní velká škola. Je úplnou základní školou, která poskytuje vzdělání maximálně 766 žákům v 1.–9. postupném ročníku. Výuka probíhá na prvním stupni školy ve 3–4 paralelních třídách, na druhém stupni ve 2–3 paralelních třídách. Je zaměřena na rozšířenou výuku jazyků a práci s počítačem. Škola dále sdružuje školní družinu s 11 odděleními, školní jídelnu a dvě školní jídelny – výdejny. Škola je umístěna ve dvou školních budovách, vzdálených od sebe cca 5 minut chůze v centru města Ostravy s velmi dobrou dostupností městské hromadné dopravy. Obě školní budovy mají mnohaletou školní tradici, mimo jiné i jako fakultní školy Pedagogické fakulty v Ostravě a školy s rozšířenou výukou jazyků.