Toronto Raptors

Toronto Raptors jsou jediným kanadským týmem v NBA. Tento tým byl založen v roce 1995, z důvodu expanze NBA do Kanady. V roce 2016 dosáhli na finále východní konference, kde padli s Clevelandem.

Základní škola Pardubice – Studánka je umístěna v krásném parkovém areálu se sportovními hřišti. Škola má kromě 25 kmenových tříd v jednotlivých pavilonech i 13 speciálně vybavených odborných učeben. Mezi nimi např. zeměpisu, přírodopisu, chemie, informatiky, dílen, fyziky, atd. Poloha a vybavení školy umožňuje podporovat rozvoj dětí v mnoha oblastech. Tělocvična s gymnastickým sálem a posilovnou, hala i venkovní sportoviště poskytují perfektní zázemí pro sportovní vyžití. Také se zde konají kroužky florbalu a minikopané. Na venkovních sportovištích lze také nalézt dva ping-pongové stoly pro zkrácení velkých přestávek.

Philadelphia 76ers

Philadelphia 76ers je 2. nejstarší basketbalový klub, který byl založen roku 1946. Dříve byl znám pod názvem Syracuse Nationals. Vyhrál celkem tři šampionáty z celkových devíti finálových sérií. V sezóně 2015/16 skončili s deseti výhrami na úplném dně tabulky. V zatím poslední dohrané sezóně zaznamenali výrazné zlepšení, když dosáhli na 28 výher, ani to však nestačilo na lepší než předposlední místo ve východní konferenci.

V letošním školním roce škola otevře mnoho zajímavých kroužků, jako například kroužky Sebeobrany a Všestranky. Škola se také účastní soutěže základních a mateřských škol ve sběru papíru a PET lahví. Ve škole byly nainstalovány sběrné nádoby, do kterých žáci odkládají sešlapané PET lahve i s víčky. Každý rok také pořádá projektový den s názvem Experimentář – věda je zábava. Letos proběhne již jeho 6. ročník. Cílem tohoto dne je zaujmout děti technikou a přiblížit jim vědu. Každoročně je to den zaměřený na fyziku, chemii, matematiku a informatiku, což jsou zpravidla nepříliš oblíbené předměty. To se však snaží ZŠ ve Stráži nad Nisou změnit.

New York Knicks

New York Knicks jsou jedním z týmů, které od založení sídlí stále ve stejném městě. Své úspěchy datují především do začátku své historie a to do 50. a 70. let. V současnosti se drží spíše ve spodní polovině tabulky. Jedná se o klub s nejhodnotnější značkou v celé NBA.

Základní školou s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Jedná se o plně organizovanou školou, která je spádová pro okolní obce. Zaměřuje se hlavně na sport, hudební výchovu a ekologii. Disponuje školní družinou, která má kapacitu 130 žáků. Součástí školy je také školní kuchyně s kapacitou až 1200 strávníků.

Brooklyn Nets

Brooklyn Nets se v roce 2012 přestěhoval do Brooklynu z New Jersey. Své poslední finále si zahráli v roce 2003, kdy je vedl rozený střelec Jason Kidd. Poslední dva roky se nedostali do Play-off, napraví to v letošní sezóně?

Jedná se o velkou sídlištní základní školu, poskytující základní vzdělání vymezené učebními dokumenty (školní vzdělávací program pro základní vzdělávání – Štefánek). Pro třídy na druhém stupni je připravena rozšířená výuka tělesné výchovy (hokej). Na škole se učí cca 940 žáků, kteří jsou různorodým vzorkem co do znalostí, chování, zájmů, rodinného zázemí atd.

Boston Celtics

Boston Celtics se 17 mistrovskými tituly jsou nejúspěšnějším týmem nejen v basketbalové NBA, ale také ve všech čtyřech klasických severoamerických profesionálních sportech. Za své největší rivaly považují LA Lakers.

Svou dnešní podobu získala Základní škola Komenského v roce 2000 po kompletní rekonstrukci a dostavbě nového křídla školy v Havlíčkově ulici. Rozrostla se mimo jiné o unikátní hvězdárnu, auditorium či moderní sportovní halu. Počátek historie školy ale sahá daleko do minulosti, do doby, kdy se koncem 19. století stal Nymburk důležitým železničním uzlem. V roce 1872 byla v Nymburce otevřena dílna na opravu železničních vozidel a stávající obecná škola (dnešní ZŠ Tyršova) rázem přestala stačit prudkému nárůstu počtu obyvatel. Proto je v roce 1897 „na Spálence“ vystavěna pod vedením architekta Josefa Červeného nová pětitřídní obecná škola smíšená.

Washington Wizards

Washington Wizards měli v 70. letech vskutku výtečný tým, který se do finále probojoval celkem 4x. Jediné vítězství slavili však jen jednou a to v roce 1978. Tým aktuálně jediného českého hráče v NBA, dokázal v roce 2017 postoupit do druhého kola Play-off, kde po boji vypadl s týmem Bostonu Celtic.

Základní škola na Vodní ulici je moderní, třípodlažní budova s bezbariérovým přístupem a výtahem. Vytvořením těchto podmínek může zařazovat do přirozeného kolektivu tříd také handicapované žáky. Budova a parkoviště s vjezdem z hlavní ulice stojí v panelové zástavbě v klidné městské části. Škola má pro svoji výchovně vzdělávací činnost k dispozici tyto prostory: kmenové učebny, jazykové učebny, odborné učebny výpočetní techniky s internetem, odborné učebny fyziky-chemie (s laboratoří), přírodopisu, zeměpisu, dějepisu, matematiky, odbornou učebnu výtvarné výchovy, keramickou dílnu, učebny pro výuku dílen, vaření, hudební výchovy, dále 2 tělocvičny a posilovnu. Obě zrekonstruované tělocvičny spolu s venkovním hřištěm slouží k potřebám školy i veřejnosti.

Orlando Magic

Orlando Magic od svého založení, tedy v roce 1988, měl větší než 50% účast v Play-off. Zatím mají na kontě dvě prohraná finále. V tomto týmu zahájil svou úspěšnou kariéru Shaquille O’Neal.

Škola nabízí mimořádnou příležitost v podobě výuky angličtiny v rámci exkluzivního projektu Kideo.cz, kterého se účastní. Jedná se o spolupráci s kvalifikovanými americkými lektory ve dvou oblastech. Děti mají příležitost rozmluvit se anglicky formou online živých lekcí a doplnit si tak školní angličtinu o konverzace s rodilým mluvčím. Ve škole také probíhá například taneční kroužek, který již tradičně na Osmičce vede dvojnásobná účastnice StarDance Simona Švrčková a mistr ČR v latinskoamerických tancích Tomáš Hošek.

Miami Heat

Miami Heat je jeden ze dvou týmů, za které nastupoval Lebron James. Z velké části i díky jeho zásluze získal tento tým v letech 2012 a 2013 tituly mistra. Na kontě má už celkem tři, první vyhráli v roce 2006. Mezi hvězdy minulé dekády patřily Dwayne Wade a Shaquille O`Neal.

Nezisková pětiletá základní škola PORG Ostrava je situovaná v Ostravě ve Vítkovicích. Tato škola pravidelně dosahuje vynikajících výsledků při srovnávacích měřeních SCIO, NIQES i Kalibro. Za úspěchem pětitřídní základní školy PORG v Ostravě stojí individuální přístup ke vzdělávání našich žáků za využití moderních metod výuky spolu se snahou rozvíjet v žácích jejich talent a kreativitu.

Charlotte Hornets

Vlastníkem tohoto týmu je legendární Michael Jordan. Tento tým patří mezi nejmladší kluby NBA a tak na svůj vůbec první úspěch stále čeká. V roce 2017 jim brány Play-off zůstaly uzavřeny. Třeba právě letošní ročník bude patřit právě jim.

Základní škola byla zřízena v roce 1949. Škola plně využívá svého technického potenciálu ke specializaci na výuku informatiky a výpočetní techniky od čtvrtého ročníku a pro nadané žáky od šestých tříd ještě v rámci volitelného předmětu; výuku cizích jazyků – angličtiny od první třídy a němčiny a ruštiny od sedmé třídy a pořádání odpoledních kurzů pro pedagogy z celého regionu.

Atlanta Hawks

Atlanta Hawks vyhrála svůj první a zatím jediný titul v roce 1958. Po Sacramentu jsou druhým nejdéle čekajícím týmem na triumf v NBA. V roce 2017 vypadli v prvním kole Play-off s Washingtonem.

Základní škola Ostrava, Matiční 5, příspěvková organizace je státní velká škola. Je úplnou základní školou, která poskytuje vzdělání maximálně 766 žákům v 1.–9. postupném ročníku. Výuka probíhá na prvním stupni školy ve 3–4 paralelních třídách, na druhém stupni ve 2–3 paralelních třídách. Je zaměřena na rozšířenou výuku jazyků a práci s počítačem. Škola dále sdružuje školní družinu s 11 odděleními, školní jídelnu a dvě školní jídelny – výdejny. Škola je umístěna ve dvou školních budovách, vzdálených od sebe cca 5 minut chůze v centru města Ostravy s velmi dobrou dostupností městské hromadné dopravy. Obě školní budovy mají mnohaletou školní tradici, mimo jiné i jako fakultní školy Pedagogické fakulty v Ostravě a školy s rozšířenou výukou jazyků.