Denver Nuggets

Denver Nuggets , kteří sídlí ve státe Colorado, čekají od roku 1967 na svůj první titul. Štěstěna je obchází a ani v posledních letech to nevypadá, že by byli na vzestupu. //

Škola Kapitána Otakara Jaroše byla slavnostně otevřela v roce 1972. Zvláštností školy se staly sportovní třídy se zaměřením na lední hokej vedené trenéry TJ Slovanu Louny. Hokejové třídy se zařadily mezi nejlepší v republice. Za dobu existence školy byla provedena řada úprav a oprav jak v interiéru, tak i v exteriéru školy, např. odhlučnění bazénu, ze síně tradic byla vybudována posilovna, vznikly odborné učebny, byla provedena rekonstrukce hřiště atd.

Sestava

1

Minnesota Timberwolves

Minnesota Timberwolves má ve svých řadách jednu velmi zajímavou legendu, Kevina Garnetta, jehož kariéra započala v roce 1995. V letech 2007-2013 si tento veterán odskočil do Bostonu Celtics a později na 2 sezóny do Brooklynu Nets, ale v roce 2015 se vrátil zpět do Minnesoty. Klub před sezónou 2017/18 představil nové logo klubu. //

Stavba nové školní budovy a zároveň nové tělocvičny byla dokončena v roce 1900. Z vedlejší budovy gymnázia sem přesídlila od září roku 1900 celá dívčí škola. První školní rok v nové školní budově začal 24. září roku 1900. V letech 1995 a 1997 byla provedena bez přerušení vyučování, tzn. hlavně během prázdnin generální oprava celé budovy školy.

Sestava

1

Portland Trail Blazers

Portland Trail Blazers má na kontě ještě více účastí v play-off, než Phoenix Suns. Je jich 31. Šampiónem se stali v roce 1977 a finále se pak zúčastnili ještě 2x. V Play-off 2017 vypadli s pozdějším vítězem celé NBA Golden State Warriors. //

Škola byla otevřena v srpnu 1977. Ve svém prvním školním roce 1977 – 1978 měla 559 dětí ve 21 třídách.
Významným impulsem pro existenci školy bylo přiřazení zrušené 25. ZŠ Pod Parkem v roce 1995. V současných letech se počet žáků pohybuje kolem 750. Škola zaměstnává cca 79 pracovníků (pedagogičtí i nepedagogičtí). Škola vytváří podmínky pro vzdělávání žáků s pohybovým postižením. Pro jejich snazší pohyb po škole je vybudován výtah. Vyučování probíhá podle vlastního školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání „ZŠ Mírová“, se zaměření na tělesnou výchovu (vždy jedna třída v ročníku „C“).

Sestava

Oklahoma City Thunder

Tým také dříve známí jako SuperSonics. Svůj titul mají z roku 1979, ale to je dávná historiie. V novodobé historii se za úspěch dá považovat vítězství v západní konferenci 2012. V roce 2017 tým vypadl v prvním kole Play-off. //

Základní škola zahájila výuku roku 1980 s vybaveností 22 tříd a cílovou kapacitou 600 žáků. Za odborné lze považovat učebny a pracovny výtvarné výchovy, přírodopisu s koutkem živé přírody, chemie, dílny, cvičnou kuchyni, multimediální učebny s interaktivními tabulemi a učebnu výpočetní techniky. Dobré podmínky vykazuje zázemí pro tělesnou výchovu a sport. Dvě tělocvičny (menší pro gymnastiku, aerobic, velká pro míčové hry), posilovna. Byla dokončena modernizace sportovního areálu.
Ta zahrnuje vybudování tartanového atletického oválu (čtyři dráhy, 250m), vybudování víceúčelového hřiště pro házenou, tenis, malou kopanou, vybudování hřiště pro streetball, vybudování dvou kurtů pro volejbal atd.

Sestava

1

Utah Jazz

Utah Jazz byl velkým rivalem Chicaga Bulls v 90. letech, když je táhly dvě současné legendy John Stockton a Karl Malone. Spolu tvořili nejznámější bodově výkonné duo v historii NBA. V současné době za ně hraje například Španěl Ricky Rubio. //

Základní škola pro 450 žáků s družinou a klubem. Účastní se projektu EU peníze školám. Vedou například kroužek bowlingu, florbalu, výtvarné výchovy, českého jazyka nebo matematiky. Škola byla vybrána k realizaci pokusného ověřování Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) s názvem „Hodina pohybu navíc“. Do pokusného ověřování jsou zahrnuti žáci a žákyně 1. – 3. ročníku naší školy, kteří docházejí do školní družiny (ŠD) a s jejichž zařazením vyjádřili písemný souhlas jejich zákonní zástupci.

Sestava

Sacramento Kings

Je to nejstarší tým NBA. Založení proběhlo na území města Rochester. Ligový titul vyhráli v roce 1951 a jsou tedy nejdéle čekajícím týmem v Lize na svou další vysněnou trofej. V roce 2017 se nekvalifikovali do Play-off. //

ZŠ Kuncova je moderní sídlištní škola, která byla otevřena 1. 9. 1983. Škola je známá vynikající úrovní výuky matematiky, ve které její žáci pravidelně dosahují skvělých výsledků a konkurují víceletým gymnáziím. Žáci ZŠ Kuncova na sebe upozorňují nejen jako vítězové obvodních kol sportovních soutěží, ale jsou pravidelnými úspěšnými účastníky kol krajských (basketbal, fotbal, vybíjená, nohejbal, házená) i republikových (za posledních sedm let se dvakrát stali mistry České republiky v basketbalu v kategorii 6. – 7. tříd a 1x obsadili 3. a 1x 5. místo v kategorii 8. – 9. tříd).

Sestava

Phoenix Suns

Phoenix Suns se z jejich 47 sezón v NBA do play-off dostali celkem 29x a celkem 19x zakončili sezónu s 50. a více výhrami. Na titul nikdy nedosáhli, ale 2x si zahráli finále. Zřejmě největší postavou historie Suns je rozehravač Steve Nash, který zde hrál v letech 2004-2012. //

Od školního roku 1954/55 byla škola přeměna na jedenáctiletou střední školu v roce 1959 se konaly první maturity. V roce 1967 se od základní školy oddělil třetí stupeň a vznikla samostatně řízená SVVŠ, později gymnázium. V současné době škola vykonává činnost základní školy, mateřské školy, školní družiny a školní jídelny. Základní školu navštěvuje v průměru více jak 670 žáků a je členěna na první a druhý stupeň. V prvním ročníku je od školního roku 2015/16 otevřena jedna třída s posílenou výukou tělesné výchovy.

Sestava

Los Angeles Clippers

Los Angeles Clippers spojuje velká rivalita s LA Lakers. Hlavním faktorem je nejen to, že sdílí stejné město, ale také stejnou arénu. V posledních letech jsou úspěšnější než Lakers, ale titul zatím nikdy nezískali. //

Nezisková základní škola Nový PORG je pětitřídní základní škola situovaná v Praze 4 v Krči. Škola pravidelně dosahuje vynikajících výsledků při srovnávacích měřeních SCIO, NIQES i Kalibro. Nový PORG zš je česká škola s výrazně rozšířenou výukou angličtiny. Předmět anglický jazyk se vyučuje od první třídy a s angličtinou se žáci setkávají také při hodinách hudební, výtvarné a dramatické výchovy. Předměty v angličtině vyučují aprobovaní rodilí mluvčí. Nabídka zájmových aktivit (v rámci družiny) v rozsahu přes osmdesáti různých kroužků ve dvou věkových kategoriích je zahrnuta v základním školném.

Sestava

Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers jsou pravděpodobně nejpopulárnějším týmem světa. Vlastní 16 mistrovských titulů, 5 posledních vyhráli v prvním desetiletí 21. století, když za ně nastupovaly hvězdy jako Shaquille O’Neal a taky Kobe Bryant. //

Jedná se o školu pavilónového typu, která byla slavnostně otevřena v roce 1982. Ve školním roce 1987-1988 byly v 5., 6. a 7. ročníku byla otevřena vždy 1 třída se zaměřením na lední hokej. Ve školním roce 1991-1992 byla otevřena ve 3. ročníku jedna třída s rozšířenou výukou jazyků (Aj nebo Nj). Výuka TV je zajišťována v nové přístavbě tělocvičny, na venkovním hřišti, zimním stadionu a v plaveckém bazénu. Přístavbou tělocvičny se zvýšila úroveň podmínek pro výuku Tv, volnočasové aktivity žáků, ale i pro jiné sporty – florbal, volejbal, basketbal, malá kopaná, házená, atd.

Sestava

Golden State Warriors

Poslední vítěz ligy a předloňský finalista, v poslední době velmi úspěšný tým. A dá se předpokládat, že i v aktuální sezóně bude hrát o nejvyšší příčky. V týmů září především Stephen Curry a Kevin Durant. //

Škola v současné podobě byla vystavěna v roce 1901 – 1902. V roce 2002 byla po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřena k prohlídce široké veřejnosti a hostům. V roce 2008 se za finančního přispění státu a města Sadská podařilo dokončit přístavbu školy, kde se nachází tolik potřebná tělocvična, školní družiny a další učebny. Školní klub je z velké části zaměřen na sport. Nejúspěšnějšími se staly basketbalistky, které pravidelně obsazují přední místa v republikových soutěžích.

Sestava

San Antonio Spurs

San Antonio Spurs jsou v novodobé historii považováni za veleúspěšný tým. Z posledních 25 let se do play-off dostali celkem 24x. Titulů mají celkem 5 (1999, 2003, 2005, 2007 a 2014). Sezóna 2016/17 byla poslední v dlouhé a úspěšné kariéře Tima Duncana.

Sestava

New Orleans Pelicans

Tým byl založen v roce 2002 a ve své krátkodobé historii neposbíral žádné velké úspěchy. Největší hvězdou tohoto týmu byl rozehravač Chris Paul, který v něm působil v letech 2005-2011.

Základní škola je úplná základní škola pro 1. až 9. ročník s kapacitou 680 žáků. Součásti školy je školní jídelna s kapacitou 700 strávník školní družina, 7 oddělení s kapacitou 210 žáků a školní klub s kapacitou 158 žáků. Žáci se mohou přihlásit do Školního klubu, který začíná pracovat vždy od 1.října. S nabídkou kroužků jsou seznámeni během měsíce září. Kromě toho mohou ve volném čase navštěvovat ZUŠ v Holýšově a další sportovní kroužky (např. basketbal, zápas, kopanou apod.).

Sestava

Memphis Grizzlies

Je to jeden z nejmladších týmů NBA, jeho připojení do NBA se datuje do roka 1995. Na svůj první titul stále čekají. V týmu začínali a úspěšně působili bratři Gasolové ze Španělska.

3.září 1990 zahájila svou činnost nejmladší základní škola v Písku, jejímž „patronem“ se stal, po jednání na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v Praze v březnu 1994, velký český spisovatel a dramatik Josef Kajetán Tyl. V současné době usedá ve 29 třidách do lavic 720 žáků. Předpokládáme, že po zápisu do 1. tříd pro školní rok 2017/2018 dojde k naplnění celkové kapacity 750 žáků.

Sestava

Houston Rockets

Houston Rockets vyhrál NBA ve dvou po sobě jdoucích letech – 1994 a 1995. Velkou zásluhu na tom tehdy měla jejich hvězda Hakeem Olajuwon. V novém tisícíletí na sebe Houston nejvíc upozornil angažováním Yao Minga, prvního čínského basketbalisty v NBA.

V lednu roku 1953 byl udělen škole čestný název Národní škola F. L. Čelakovského. V roce 1994 začal provoz v budově Jezerní, zde od té doby sídlí také ředitelství školy. Škola vzdělává cca 500 žáků. Naším zaměřením je rozšířená výuka jazyků. Vyučujeme anglický a německý jazyk, jako nepovinný jazyk nabízíme francouzštinu. Budova Chelčického prošla celkovou rekonstrukcí od základních stavebních úprav (nové sociální zařízení, rozvody elektřiny, výměna oken, fasáda …) až po modernizaci vnitřního vybavení.

Sestava

Dallas Mavericks

Dallas Mavericks patří mezi nejcennější basketbalové organizace, jejich cena byla ohodnocena na 685 milionů dolarů. Největší hvězdou v historii byl Dirk Nowitzki, který právě „MAVS“ dovedl k ligovému titulu v roce 2011.

Základní škola je umístěna v budově z roku 1958. Pro zajištění provozu školy slouží 18 kmenových učeben, 1 odborná počítačová učebna,
odborná učebna pro výuku fyziky a chemie, jazyková učebna, školní kuchyňka, školní dílna, tělocvična, atd.. Od 1. 1. 2003 je součástí školy mateřská škola, která je společně se školní jídelnou umístěna v samostatné budově z roku 1959.

Sestava

Milwaukee Bucks

Milwaukee Bucks patří mezi týmy ze spodní části tabulky, v poslední době se jim moc dobře nevede. Jenže historie taková vždy nebyla, za jejich nejlepší léta se dají považovat 70. a 80. léta. V roce 1971 dokonce ligu vyhráli. //

Naše škola je průkopníkem v oblasti využití interaktivních tabulí ve výuce. Klasická výuková hodina je zpestřena mnoha aktivitami na těchto tabulích. Škola využívá aktivně EU projekty, které umožňují rozšiřování a modernizaci stávajícího vybavení. Žáci rozvíjejí své klíčové kompetence, což je souhrn vědomostí, dovedností, schopností, postojů a hodnot důležitých pro osobní rozvoj.

Sestava

Indiana Pacers

Indiana Pacers jsou jedenáctým týmem loňské sezóny a čtvrtfinalistou východní konference play-off. Jediné vítězství ve své východní konferenci zaznamenali v roce 2000 a ligové tituly mají celkem tři, všechny v 70. letech. //

Škola má kromě 25 kmenových tříd v jednotlivých pavilonech i 13 speciálně vybavených odborných učeben. Mezi nimi např. zeměpisu, přírodopisu, chemie, informatiky, dílen, fyziky, atd. Poloha a vybavení školy umožňuje podporovat rozvoj dětí v mnoha oblastech. Tělocvična s gymnastickým sálem a posilovnou, hala i venkovní sportoviště poskytují perfektní zázemí pro sportovní vyžití. Ve škole jsou i dvě moderně vybavené učebny informatiky. Areál školy umožňuje realizaci ekologické výchovy, žáci sami pečují o zeleň v areálu a podílejí se na výzdobě a výsadbě. Výtvarně nadané děti navštěvují keramické kroužky a kroužky výtvarné tvorby.

Sestava

Detroit Pistons

Detroit Pistons byli v 80. letech považováni za jeden z top týmů. Tituly mají z let 1989 a 1990. V tomto období nebyli mezi týmy oblíbeni. Nazývali je Bad Boy Pistons, především kvůli jejich fyzicky náročné a defenzivně orientované hře. Poslední titul získali v roce 2004. //

Škola má 22 kmenových tříd, 10 odborných učeben, multimediální studovnu, hudební a společenský sál , 2 počítačové učebny, učebnu klávesových nástrojů, Lego učebnu a učebny s interaktivními tabulemi. Prostory bývalého školního pozemku jsou využívány jako „zelená učebna“ pro výuku v přírodě a odpočinkově relaxační místo pro školní družinu. Škola provozuje zájmovou činnost, pořádá vzdělávací, kulturní a sportovní akce, poskytuje kopírovací služby.

Sestava

Cleveland Cavaliers

Šampióni NBA z roku 2016, které vede současný nejlepší hráč NBA Lebron James. Ve finále proti Golden State otočili nepříznivý stav sériez 1:3 na 4:3. Lebron na tom měl samozřejmě nejvýraznější podíl. V roce 2017 se do finále podívali opět, ale tentokrát na skvělý tým Golden State nestačili a podlehli mu 4:1 na zápasy. //

Od školního roku 1999/2000 má škola též třídy s rozšířeným vyučováním tělesné výchovy. HC IPB Pardubice po dohodě s ŠÚ Pardubice, ředitelstvím školy a Magistrátem města Pardubic zřídily na naší škole hokejové třídy, kam docházejí naděje hokejového klubu. Žáci se zúčastňují mnoha soutěží a olympiád. Kvalitních výsledků dosahují hlavně v matematice, fyzice, chemii, výpočetní technice, ale i v českém jazyce, anglickém jazyce a sportovních soutěžích. Již několik let se na naší škole pořádá krajské kolo Matematické olympiády kategorie Z9 a okresní i krajské kolo Fyzikální olympiády kategorie E.

Sestava

Chicago Bulls

Chicago Bulls – tým, který neprohrál jediné finále, ve kterém nastoupil. Patřili jim především 90. Léta, když za ně nastupovali 2 hráči, kteří se později dostali do síně slávy – Michael Jordan a Scottie Pippen. V roce 1991 nastartovali zlatou dynastii. Celkem posbírali 6 titulů. //

Budova školy byla slavnostně otevřena 3. září 1905. V roce 2000 byla přestavěna tělocvična školy na centrální šatny. Zároveň byla zrekonstruována školní jídelna, ale ta není součástí školy, je samostatným právním subjektem. V roce 2002 byla otevřena nová sportovní hala, která je ke škole připojena tunelem. Byly tu zřízeny učebny pro praktickou školu a dvě odborné učebny pro výuku chemie, fyziky, přírodopisu a zeměpisu. Byla též zrekonstruována učebna PC.

Sestava

Washington Wizards

Washington Wizards měli v 70. letech vskutku výtečný tým, který se do finále probojoval celkem 4x. Jediné vítězství slavili však jen jednou a to v roce 1978. Tým aktuálně jediného českého hráče v NBA, dokázal v roce 2017 postoupit do druhého kola Play-off, kde po boji vypadl s týmem Bostonu Celtic.

Budova dnešní Základní školy T.G.Masaryka v Blansku na Rodkovského ulici byla postavena v létech 1927 – 1928. Otevřena byla 1.9.1928. Rok 2003 byl z hlediska modernizace školy úspěšný. Kromě generální rekonstrukce školní kuchyně s ohledem na nové hygienické předpisy, byla vybudována nová tělocvična pro gymnastiku a kondiční cvičení nástavbou prvního podlaží stávající původní tělocvičny. Součástí školy je školní družina, která má v současné době 5 oddělení.

Sestava

Orlando Magic

Orlando Magic od svého založení, tedy v roce 1988, měl větší než 50% účast v Play-off. Zatím mají na kontě dvě prohraná finále. V tomto týmu zahájil svou úspěšnou kariéru Shaquille O’Neal. //

Areál školy se skládá ze tří budov: budova I. stupně, budova II. stupně a šk.jídelny a budovu třetí tvoří dvě tělocvičny a výměník tepla. Ke školnímu areálu ještě patří školní hřiště a pozemek. Je to škola sídlištního typu. Základní škola nabízí sportovní i jazykové kurzy. Ve svých projektech má škola např. Recyklohraní.

Sestava

Miami Heat

Miami Heat je jeden ze dvou týmů, za které nastupoval Lebron James. Z velké části i díky jeho zásluze získal tento tým v letech 2012 a 2013 tituly mistra. Na kontě má už celkem tři, první vyhráli v roce 2006. Mezi hvězdy minulé dekády patřily Dwayne Wade a Shaquille O`Neal. //

V posledních 10 letech prochází škola rozsáhlou revitalizací, která zahrnuje postupnou rekonstrukci jednotlivých pavilonů. Po provedené rekonstrukci školního bazénu a očekávané rekonstrukci a modernizaci školního hřiště bude kompletní sportovní areál pro výukové i volnočasové využití. Je třeba zdůraznit zejména význam školního bazénu, který slouží našim žákům k pravidelné výuce plavání od 1. do 9. třídy (jedna ze dvou vyučovacích hodin tělesné výchovy) i žákům z jiných škol v rámci výuky plavání na 1. stupni (ve 2. a 3. ročníku). Mimo výuku slouží bazén školní družině a pro základní a zdokonalovací výcvik, který vedou kvalifikovaní cvičitelé a trenéři plavání Klubu plaveckých sportů Komety Brno v pronajatých hodinách.

Sestava

Charlotte Hornets

Vlastníkem tohoto týmu je legendární Michael Jordan. Tento tým patří mezi nejmladší kluby NBA a tak na svůj vůbec první úspěch stále čeká. V roce 2017 jim brány Play-off zůstaly uzavřeny. Třeba právě letošní ročník bude patřit právě jim. //

Úplná základní škola je v centru města, nachází se zde 19 tříd, školní družina, školní klub a školní jídelna. Odborné učebny jsou vybaveny interaktivními tabulemi, některé kmenové třídy mají k dispozici PC, dataprojektory s možností interaktivity. Škola svým žákům nabízí: mezinárodní spolupráci se zahraničními školami v rámci projektů Comenius, využívání pomoci jazykového asistenta se zemí EU v rámci projektu Comenius, školního psychologa a asistentky pedagoga v rámci projektu ESF VK „Školské poradenské pracoviště pomáhá inkluzívnímu vzdělávání žáků ZŠ“, práci v redakci školního časopisu „Informatorium školy základní“ a v dalších kroužcích školního klubu, ekologické, turistické, společenskovědné a přírodovědné projekty a exkurze, tradici a kvalitu s výbornou dopravní dostupností v centru města, preventivní programy, dyslektickou a logopedickou poradnu.

Sestava

Atlanta Hawks

Atlanta Hawks vyhrála svůj první a zatím jediný titul v roce 1958. Po Sacramentu jsou druhým nejdéle čekajícím týmem na triumf v NBA. V roce 2017 vypadli v prvním kole Play-off s Washingtonem. //

Tento tým letos není reprezentován žádnou školou.

Sestava

Boston Celtics

Boston Celtics se 17 mistrovskými tituly jsou nejúspěšnějším týmem nejen v basketbalové NBA, ale také ve všech čtyřech klasických severoamerických profesionálních sportech. Za své největší rivaly považují LA Lakers.

Poslední desetiletí přineslo žákům více možností – především ve výuce cizích jazyků, ve výběru volitelných předmětů a vyučujícím větší volnost ve volbě metod ve výuce.
Ve škole byla vybudována počítačová učebna, která umožňuje žákům získat vědomosti v současné době nezbytné. Zcela se změnila budova školní družiny, na zahradě bylo vybudováno hřiště. Také škola doznala značných změn (rozšíření školní jídelny, úprava školního dvorku, sanační práce, generální opravy střech a tělocvičny).

Sestava

Brooklyn Nets

Brooklyn Nets se v roce 2012 přestěhoval do Brooklynu z New Jersey. Své poslední finále si zahráli v roce 2003, kdy je vedl rozený střelec Jason Kidd. Poslední dva roky se nedostali do Play-off, napraví to v letošní sezóně?

V roce 1975 byla podle projektu ing. Chvátala realizována přístavba nové části školy a tělocvičny a současně začala i rekonstrukce stávající budovy, jenž skončila v roce 1979. Poslední významnou změnou v organizaci školy bylo zavedení specializované výuky se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty. Žáci v 6. – 9. ročníku si zde rozšiřují své znalosti a uplatňují je pak úspěšně jednak na různých soutěžích, kde obsazují pravidelně přední místa, jednak při dalším studiu na středních školách.

Sestava

New York Knicks

New York Knicks jsou jedním z týmů, které od založení sídlí stále ve stejném městě. Své úspěchy datují především do začátku své historie a to do 50. a 70. let. V současnosti se drží spíše ve spodní polovině tabulky. Jedná se o klub s nejhodnotnější značkou v celé NBA.

Nezisková pětiletá základní škola PORG Ostrava je situovaná v Ostravě ve Vítkovicích. Tato škola pravidelně dosahuje vynikajících výsledků při srovnávacích měřeních SCIO, NIQES i Kalibro. Za úspěchem pětitřídní základní školy PORG v Ostravě stojí individuální přístup ke vzdělávání našich žáků za využití moderních metod výuky spolu se snahou rozvíjet v žácích jejich talent a kreativitu.

Sestava

Philadelphia 76ers

Philadelphia 76ers je 2. nejstarší basketbalový klub, který byl založen roku 1946. Dříve byl znám pod názvem Syracuse Nationals. Vyhrál celkem tři šampionáty z celkových devíti finálových sérií. V sezóně 2015/16 skončili s deseti výhrami na úplném dně tabulky. V zatím poslední dohrané sezóně zaznamenali výrazné zlepšení, když dosáhli na 28 výher, ani to však nestačilo na lepší než předposlední místo ve východní konferenci.

Škola je úplnou školou s 1. – 9. postupným ročníkem. Budovy školy jsou situovány do panelového sídliště, odkud do školy dochází většina žáků. V oblasti výuky cizích jazyků vycházíme vstříc trvalému zájmu rodičů a jejich dětem nabízíme výuku angličtiny již od 1. ročníku formou nepovinného předmětu. Od 3. ročníku je vždy jedna třída specializovaná na výuku cizích jazyků, od 5. ročníku mají žáci možnost rozvíjet své sportovní nadání ve třídě specializované na tělesnou výchovu se zaměřením na fotbal, od 6. ročníku na atletiku a basketbal.

Sestava

Toronto Raptors

Toronto Raptors jsou jediným kanadským týmem v NBA. Tento tým byl založen v roce 1995, z důvodu expanze NBA do Kanady. V roce 2016 dosáhli na finále východní konference, kde padli s Clevelandem.

Ve školním roce 1991/1992 se na 1.stupni plně rozvinulo vyučování ve specializovaných třídách zaměřených na specifické poruchy učení – dyslexii, dysgrafii, dysortografii a dyskalkulii. Od 19.března 1993 byla naše škola zaregistrována jako škola se specializací pro výuku výtvarné výchovy. Děti se zájmem o výtvarnou výchovu mohou uplatňovat a rozšiřovat svůj talent od prvního ročníku ve třídách s rozšířenou výukou výtvarné výchovy, kdy kromě tradičních technik jako je kresba a malba.

Sestava